107,6 FM

O papieżu Franciszku i lefebrystach, i o tym, jak sędzia Iwulski mija się z prawdą

O papieżu Franciszku i lefebrystach, i o tym, jak p.o. I prezesa Sądu Najwyższego Józef Iwulski mija się z prawdą piszemy w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".

- Jeśli to papież Franciszek doprowadzi do powrotu lefebrystów do pełnej jedności z Rzymem, będzie można mówić o prawdziwym cudzie… ducha ekumenizmu - zauważył Jacek Dziedzina w tekście pt. "Drzwi otwarte".

Pełniący obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego sędzia Józef Iwulski rozmija się z prawdą, odpowiadając na pytania o swoją przeszłość. W stanie wojennym orzekał w kilku sprawach i skazywał działaczy Solidarności na kary więzienia. Raz miał odmienne zdanie aniżeli pozostali sędziowie. W archiwalnych aktach sprawdził to Andrzej Grajewski ("Brakująca częśc biografii").

–  Jezu, chcę zawsze chcieć tego, czego chcesz Ty – modliła się Aleksja González-Barros y González, nie mając jeszcze 10 lat. Niedługo potem wiara dziewczynki została poddana poważnej próbie. Aleksja zachorowała na raka. Przyjęła ból, podobnie jak cierpienie spowodowane atakami demonicznymi. Zmarła, nie dożywszy piętnastych urodzin. Prawdopodobnie wkrótce zostanie wyniesiona na ołtarze – pisze Jakub Jałowiczor ("Chcę tego, co Ty").

– U św. Łukasza sługa [zapraszający innych na ucztę] jest jeden i jest nazwany niewolnikiem. (...) Wysłańcem Boga jest Jezus Chrystus. Zastanawiałem się, dlaczego on wychodzi jako niewolnik. (...) Niewolnik jest najniżej. Z kimkolwiek rozmawia, zapraszając go na ucztę, traktuje go jako wyższego od siebie. Podpowiadałbym to wszystkim nam, którzy mamy wyjść na Woodstock. To jest właściwa postawa. Jak chcesz, to idź, ale w postawie kogoś, kto jest mniejszy, a nie kogoś, kto jest większy. Nie sadź się nad tych, których zapraszasz - mówił abp Grzegorz Ryś do uczestników Przystanku Jezus. Jego słowa cytujemy w tekście o wakacyjnych akcjach ewangelizacyjnych ("Z czymś do ludzi").

« 1 »
 • sędzia Iwulski raz miał
  19.07.2018 10:15
  odmienne zdanie - może chciał więcej "przyłożyć" niż koledzy...
  doceń 2
 • kj
  19.07.2018 11:46
  Teraz to pozamiatane: po wyborze nowego przełożonego FSPPX Franciszek może zapomnieć, że bractwo przyjmie jakąkolwiek formę uznania kanonicznego w ramach obecnego zamętu doktrynalnego. Z całą pewnością ich stanowisko się usztywni.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama