O papieżu Franciszku i lefebrystach, i o tym, jak sędzia Iwulski mija się z prawdą

dodane 19.07.2018 09:41

O papieżu Franciszku i lefebrystach, i o tym, jak p.o. I prezesa Sądu Najwyższego Józef Iwulski mija się z prawdą piszemy w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".

O papieżu Franciszku i lefebrystach, i o tym, jak sędzia Iwulski mija się z prawdą  

- Jeśli to papież Franciszek doprowadzi do powrotu lefebrystów do pełnej jedności z Rzymem, będzie można mówić o prawdziwym cudzie… ducha ekumenizmu - zauważył Jacek Dziedzina w tekście pt. "Drzwi otwarte".

Pełniący obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego sędzia Józef Iwulski rozmija się z prawdą, odpowiadając na pytania o swoją przeszłość. W stanie wojennym orzekał w kilku sprawach i skazywał działaczy Solidarności na kary więzienia. Raz miał odmienne zdanie aniżeli pozostali sędziowie. W archiwalnych aktach sprawdził to Andrzej Grajewski ("Brakująca częśc biografii").

–  Jezu, chcę zawsze chcieć tego, czego chcesz Ty – modliła się Aleksja González-Barros y González, nie mając jeszcze 10 lat. Niedługo potem wiara dziewczynki została poddana poważnej próbie. Aleksja zachorowała na raka. Przyjęła ból, podobnie jak cierpienie spowodowane atakami demonicznymi. Zmarła, nie dożywszy piętnastych urodzin. Prawdopodobnie wkrótce zostanie wyniesiona na ołtarze – pisze Jakub Jałowiczor ("Chcę tego, co Ty").

– U św. Łukasza sługa [zapraszający innych na ucztę] jest jeden i jest nazwany niewolnikiem. (...) Wysłańcem Boga jest Jezus Chrystus. Zastanawiałem się, dlaczego on wychodzi jako niewolnik. (...) Niewolnik jest najniżej. Z kimkolwiek rozmawia, zapraszając go na ucztę, traktuje go jako wyższego od siebie. Podpowiadałbym to wszystkim nam, którzy mamy wyjść na Woodstock. To jest właściwa postawa. Jak chcesz, to idź, ale w postawie kogoś, kto jest mniejszy, a nie kogoś, kto jest większy. Nie sadź się nad tych, których zapraszasz - mówił abp Grzegorz Ryś do uczestników Przystanku Jezus. Jego słowa cytujemy w tekście o wakacyjnych akcjach ewangelizacyjnych ("Z czymś do ludzi").

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GOŚĆ NIEDZIELNY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 kj 19.07.2018 11:46
Niezalogowany użytkownik Teraz to pozamiatane: po wyborze nowego przełożonego FSPPX Franciszek może zapomnieć, że bractwo przyjmie jakąkolwiek formę uznania kanonicznego w ramach obecnego zamętu doktrynalnego. Z całą pewnością ich stanowisko się usztywni.
Plusów: 2 sędzia Iwulski raz miał 19.07.2018 10:15
Niezalogowany użytkownik odmienne zdanie - może chciał więcej "przyłożyć" niż koledzy...

wszystkie komentarze >