Episkopat Włoch przeciw pogardzie i agresji w podejściu do migracji

dodane 19.07.2018 13:03

PAP |

Konferencja Episkopatu Włoch zaprotestowała w nocie na temat migracji przeciwko "pogardliwym słowom" i "agresywnym zachowaniom" oraz podsycaniu "klimatu nieufności". Podkreślono, że tragedie na morzu "nie pozwalają na zamykanie granic i wznoszenie barier".

Episkopat Włoch przeciw pogardzie i agresji w podejściu do migracji   PAP/EPA/CARRASCO RAGEL

W wydanej w czwartek nocie włoscy biskupi napisali: "W związku z tym, co się dzieje, nie zamierzamy ani odwracać wzroku, ani podzielać pogardliwych słów i agresywnych zachowań".

"Nie możemy pozwolić na to, aby niepokój i strach warunkowały nasze wybory, decydowały o naszych odpowiedziach, podsycały klimat nieufności i pogardy, wściekłości i odrzucenia" - podkreślono w komunikacie episkopatu.

"Odczuwamy w sposób jednoznaczny, że droga do tego, by uratować nasze człowieczeństwo przed wulgarnością i barbaryzacją polega na zaangażowaniu na rzecz stania na straży życia; każdego życia, począwszy od tego najbardziej narażonego, upokarzanego i deptanego" - zaznaczono.

W nawiązaniu do ostatnich katastrof łodzi i ratowania rozbitków na Morzu Śródziemnym prezydium episkopatu dodało: "Pełne przerażenia oczy, szklany wzrok tego, kto w ostatnim momencie ocalał przed otchłanią, jaka pochłonęła życie innych ludzi, to tylko ostatni obraz tragedii, do jakiej nie możemy się przyzwyczaić".

"Poczuwamy się do odpowiedzialności za te zastępy biedaków, ofiar wojen i głodu, pustyni i tortur. To pełna cierpienia historia mężczyzn, kobiet i dzieci, która nie pozwalając na zamykanie granic i wznoszenie barier, wymaga od nas odwagi solidarności, sprawiedliwości i pokoju" - głosi nota włoskiego Kościoła.

Biskupi zapewnili, że nie zamierzają proponować "łatwych rozwiązań" obecnej sytuacji, ale kierując się Ewangelią chcą być wyrazicielami tych, którzy nie są dopuszczani do głosu. Wyrazili wdzięczność tym, którzy wraz z nimi dając wyraz "współczucia, dalekowzroczności i odwagi" budują "kulturę inkluzywną, zdolną chronić, promować i integrować" migrantów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, LUDNOŚĆ, MIGRACJA, PAP, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Gość 20.07.2018 06:15
Niezalogowany użytkownik Tutaj jest oryginalny tekst deklaracji proimigranckiej : https://www.salon24.pl/u/wawel24/876282,wegry-odrzucaja-polska-podpisuje-skrajnie-proimigrancka-deklaracje-z-marrakeszu-i-ukrywa-to-scisle
Plusów: 20 Gość 19.07.2018 19:53
Niezalogowany użytkownik https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/or20160129-marakesz.html
Plusów: 21 Muzyczny 19.07.2018 18:36
Najskuteczniejszym sposobem uratowanie tych ludzi przed śmiercią w Morzu Śródziemnym jest powrót do cywilizowanych standardów podróżowania. Podanie o wizę, bilet na samolot lub prom itd. Szybciej, taniej i bezpieczniej. Nie będą wpuszczać migrantów na pontonach, to nikt do tych pontonów wsiadał nie będzie. Nikt nie zginie - proste. W Afryce mieszka 1,3 mld ludzi i pewnie połowa z nich chętnie by się przeniosła do Europy. Tego się nie da zrobić... Czy to takie skomplikowane?
Plusów: 14 dr Jorg 19.07.2018 17:35
Niezalogowany użytkownik Armia młodych mężczyzn w wieku poborowym...? to nie są uchodźcy! Głupota jest grzechem.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl