Najwyższy stopień zagrożenia dla Śląska i Małopolski

dodane 19.07.2018 13:31

PAP |

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla siedmiu województw. Oprócz tego dla dziewięciu województw wydano ostrzeżenia hydrologiczne, w tym alerty najwyższego, trzeciego stopnia dla Śląska i Małopolski.

Najwyższy stopień zagrożenia dla Śląska i Małopolski   PAP/Grzegorz Momot

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczą burz, burz z gradem oraz intensywnych opadów deszczu z burzami.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dotyczą większości województwa łódzkiego oraz południowo-wschodniej części województwa wielkopolskiego. Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h.

W województwie mazowieckim oraz lubelskim obowiązują alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Z kolei na południu Polski, w południowej części województw śląskiego i małopolskiego oraz w większości województwa podkarpackiego, przewidywane są intensywne opady deszczu z burzami. Prognozuje się opady w wysokości od 20 mm do 35 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h.

Oprócz tego dla dziewięciu województw wydano ostrzeżenia hydrologiczne. Dla siedmiu województw - pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, opolskiego oraz podkarpackiego - wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Na Śląsku i Małopolsce obowiązuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IMIGW, OSTRZEŻENIE, PAP, POGODA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Zuza 20.07.2018 01:23
Niezalogowany użytkownik Poza tym dotyczy to Polski i ogólnie przyjmowanego podziału. Mądry zrozumie.
Plusów: 1 alex 19.07.2018 16:19
Niezalogowany użytkownik Czepiasz się - to nie redakcja wiara.pl pisała tylko Jest to depesza Państwowej Agencji Prasowej. Wystarczy zobaczyć jak tekst jest podpisany, wówczas wiadomo kto go pisał.
Plusów: 1 Spoko 19.07.2018 13:46
Niezalogowany użytkownik "Na Śląsku i Małopolsce obowiązuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego." - czy redakcja pisząc takie teksty choć przez chwilę się zastanawia. Jeżeli wydano ostrzeżenia hydrologiczne dla województwa śląskiego i małopolskiego, to nie można pisać dla Śląska i Małopolski. Za Wikipedią "Do Małopolski należą tereny współcześnie zaliczone do województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego (zachodnia część), podkarpackiego (zachodnia część), łódzkiego (wschodnia część), mazowieckiego (część południowa) i śląskiego (wschodnia i północna część). i dalej (tamże) "Śląsk – kraina historyczna położona w Europie Środkowej, na terenie Polski, Czech i Niemiec[a]. Dzieli się na Dolny i Górny Śląsk. Historyczną stolicą całego obszaru Śląska jest Wrocław."

wszystkie komentarze >