107,6 FM

IMGW ostrzega osiem województw

Zagrożenie hydrologiczne na Śląsku i w Małopolsce spadło, jednak alerty wydano dla ośmiu województw.

Na Śląsku i w Małopolsce zagrożenie hydrologiczne spadło z trzeciego na drugi stopień. Ponadto drugi stopień zagrożenia hydrologicznego ogłoszono też dla sześciu innych województw. Alerty obowiązują w województwach: śląskim, małopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, łódzkim, opolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. 

Sytuacja nadal jest groźna, ale stopniowo się stabilizuje. Wczoraj rano odnotowano stany alarmowe w trzynastu punktach pomiarowych, dzisiaj rano takie miejsca są jedynie trzy - dwa w Małopolsce i jeden Wielkopolsce.

Pogoda ma się z godziny na godzinę poprawiać, meteorolodzy zapowiadają coraz mniej deszczu i coraz więcej słońca.

Ulewne deszcze w ostatnich dniach doprowadziły do ponad 1500 interwencji strażackich w całym kraju. O obfitości opadów świadczą choćby dane z punktu meteo w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, gdzie w ciągu tylko jednego dnia spadło 195 mm deszczu - historyczny rekord pomiarów to 208 mm. Wezbrany potok Roztoka zmył mosty na drodze dojściowej do schroniska.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama