107,6 FM

Nowojorski kardynał wzywa do modlitwy o obalenie wyroku, który zalegalizował aborcję

Arcybiskup Nowego Jorku kard. Timothy Dolan ogłosił nowennę w intencji obalenia wyroku Sądu Najwyższego USA z 1973 r., który zalegalizował aborcję. Według różnych źródeł orzeczenie to sprawiło, że w majestacie prawa odebrano życie od niespełna 48-60 milionów dzieci.

Apel kardynała, który przewodniczy komitetowi ds. działań pro life amerykańskiego episkopatu, ma związek ze zmianami w Sądzie Najwyższym USA. Po odejściu z końcem lipca na emeryturę sędziego Anthony'ego Kennedy'ego i wprowadzeniu na jego miejsce kandydata prezydenta Donalda Trumpa, konserwatyści mogą osiągnąć przewagę nad liberałami 5:4. Prezydent USA ogłosił już nazwisko swego nominata - sędziego Bretta Kavanaugha - jednak nie został on dotąd zatwierdzony przez Senat. Partia Demokratyczna oraz organizacje proaborcyjne prowadzą kampanię przeciw zatwierdzeniu jakiegokolwiek kandydata, który nie opowie się za utrzymaniem w USA aborcji na życzenie.

Kard. Dolan oświadczył, że amerykańscy biskupi nie popierają ani nie sprzeciwiają się żadnemu konkretnemu kandydatowi. Modlą się jednak o taki skład Sądu Najwyższego, który przywróci pełną prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych. - Niech Matka Boża z Guadalupe wyprosi uzdrowienie naszego narodu po dekadach (obowiązywania) aborcji na życzenie - powiedział arcybiskup Nowego Jorku.

« 1 »
TAGI:
 • Nafciarz
  20.07.2018 19:06
  Serce rosnie. Oby w Polsce PiS uchwalil zakaz aborcji tzw przeslanke eugeniczna, teraz w Polsce mozna dokonac aborcji jesli stwierdza sie ze dziecko jest chore np ma syndrom Downa. Dosc hipokryzji PiSu, rozance w dlon, tak prawo Boze zwyciezy.
  doceń 9
 • nika
  20.07.2018 20:44
  Myślę, że sam fakt, że wyrok był oparty na nieprawdziwych (nie mających miejsca) faktach, powinno wystarczyć dla jego uchylenia. A co do Polski - cóż, smutno. Trzeba się bardziej modlić za rządzących i za całe społeczeństwo
  doceń 10
 • MAREK.LN
  21.07.2018 12:42
  Całe szczęście, że jego wzywanie do modłów nic nie zmieni
 • Beata
  21.07.2018 20:04
  NIe dla mordowania z szczegolnym okrucienstwem najslabszych i niewinnych.Kazdy ma NIEPODWAZALNE prawo do zycia!
  doceń 10

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama