Nowojorski kardynał wzywa do modlitwy o obalenie wyroku, który zalegalizował aborcję

dodane 20.07.2018 16:31

Jarosław Dudała /lifenews.com

Arcybiskup Nowego Jorku kard. Timothy Dolan ogłosił nowennę w intencji obalenia wyroku Sądu Najwyższego USA z 1973 r., który zalegalizował aborcję. Według różnych źródeł orzeczenie to sprawiło, że w majestacie prawa odebrano życie od niespełna 48-60 milionów dzieci.

Nowojorski kardynał wzywa do modlitwy o obalenie wyroku, który zalegalizował aborcję   Tom Hannigan / CC 2.0 kard. Timothy Dolan

Apel kardynała, który przewodniczy komitetowi ds. działań pro life amerykańskiego episkopatu, ma związek ze zmianami w Sądzie Najwyższym USA. Po odejściu z końcem lipca na emeryturę sędziego Anthony'ego Kennedy'ego i wprowadzeniu na jego miejsce kandydata prezydenta Donalda Trumpa, konserwatyści mogą osiągnąć przewagę nad liberałami 5:4. Prezydent USA ogłosił już nazwisko swego nominata - sędziego Bretta Kavanaugha - jednak nie został on dotąd zatwierdzony przez Senat. Partia Demokratyczna oraz organizacje proaborcyjne prowadzą kampanię przeciw zatwierdzeniu jakiegokolwiek kandydata, który nie opowie się za utrzymaniem w USA aborcji na życzenie.

Kard. Dolan oświadczył, że amerykańscy biskupi nie popierają ani nie sprzeciwiają się żadnemu konkretnemu kandydatowi. Modlą się jednak o taki skład Sądu Najwyższego, który przywróci pełną prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych. - Niech Matka Boża z Guadalupe wyprosi uzdrowienie naszego narodu po dekadach (obowiązywania) aborcji na życzenie - powiedział arcybiskup Nowego Jorku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 10 Beata 21.07.2018 20:11
Niezalogowany użytkownik Jakie cale szczescie? Chyba nieszczesciem jest mordowanie z szczegolnym okrucienstwem najslabszych . Ten kardynal bardzo dobrze czyni wzywajac do modlitwy ,kto z nas wszystkich szczesciarzy narodzonych chcialby byc na zywca wyrywany z lona wlasnej matki po kawalku?
Plusów: 0 Beata 21.07.2018 20:06
Niezalogowany użytkownik Wlasnie tym bardziej trzeba sie modlic by Bog dal im wlasciwe rozpoznanie zla i dobra .
Plusów: 10 Beata 21.07.2018 20:04
Niezalogowany użytkownik NIe dla mordowania z szczegolnym okrucienstwem najslabszych i niewinnych.Kazdy ma NIEPODWAZALNE prawo do zycia!
Plusów: 12 zapytanie 21.07.2018 18:31
Niezalogowany użytkownik czemu "szczęście"?

wszystkie komentarze >