107,6 FM

Pielgrzymka bezdomnych do Ojca Pio

30 podopiecznych krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio uda się w październiku na pielgrzymkę do Włoch.

Wezmą oni udział w papieskiej audiencji oraz odwiedzą Pietrelcinę, San Giovanni Rotondo, Padwę, Monte Sant’Angelo, Asyż i Alwernię.

Pątnicy bez domu łączą z pielgrzymką duże nadzieje. Liczą, że udział w wyprawie do Włoch przyniesie im nowe siły do wychodzenia z bezdomności oraz będzie okazją do podziękowania za wszystkie pozytywne zmiany, których już dokonali.

Pani Dominika, która przygotowuje się do wyjazdu, jeszcze niedawno trwała w nałogu, bez dachu nad głową i bez nadziei. Dziś mieszka w mieszkaniu wspieranym Dzieła, ma stałą pracę i wiele planów na przyszłość.

- W Ojcu Pio jest siła. Włożyłam wiele wysiłku w wyjście z bezdomności, ale gdyby nie on, sama nie dałabym rady. Już dawno postanowiłam, że jak tylko będę mogła, pojadę do niego podziękować za wsparcie, które cały czas czuję. Będę go też prosić o dalszą opiekę, bo przede mną wciąż wiele wyzwań - opowiada.

Nadzieję, że dzięki pielgrzymce odmieni się los bezdomnych pielgrzymów, ma również br. Grzegorz Marszałkowski OFM Cap, dyrektor Dzieła Pomocy.

- Chcemy ich zaprowadzić do Jezusa przez naszego świętego patrona - Ojca Pio. Skoro już za życia przybywały do niego tłumy, to chcemy i my tam się wybrać. To może być dla naszych podopiecznych doświadczenie żywego Kościoła - mówi kapucyn.

Jesienna pielgrzymka ma służyć nie tylko budowaniu relacji z Bogiem, lecz także z ludźmi. Osoby bez domu wyruszą do Włoch pod opieką pracowników Dzieła i duszpasterzy. Ma to służyć nawiązaniu więzi, które w przyszłości ułatwią wspólną pracę nad pokonywaniem bezdomności.

Październikowa wyprawa to druga taka inicjatywa w Dziele Pomocy św. Ojca Pio. - Wielu uczestników przystąpiło wtedy do sakramentu pokuty po raz pierwszy od wielu lat. Wspomnienia tamtego wyjazdu wciąż są żywe i podopieczni często do nich wracają - mówi Małgorzata Kokot z Dzieła Pomocy.

Uczestnicy pierwszej pielgrzymki do dziś spotykają się w ramach Grupy Modlitwy Ojca Pio, która stanowi dla nich wsparcie duchowe na drodze wychodzenia z bezdomności.

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na tegoroczny wyjazd. Szczegóły można znaleźć na stronie www.dzielopomocy.pl.

O pierwszej pielgrzymce osób bez domu do Włoch, która odbyła się w 2016 roku, pisaliśmy w tekście "»Franciszki« ulicy przyszły do Franciszka".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama