107,6 FM

Liga Północna chce krzyży we wszystkich miejscach publicznych we Włoszech

Projekt ustawy mającej na celu znaczne zwiększenie obecności krzyży w miejscach publicznych we Włoszech złożyła prawicowa Liga Północna. Przewiduje on, że krucyfiks powinien wisieć "w podwyższonym i łatwo widocznym miejscu" w pomieszczeniach wszystkich instytucji publicznych", informują włoskie media. Każdy, kto usuwa lub gardzi chrześcijańskim symbolem "z nienawiści", powinien zatem zostać ukarany grzywną w wysokości od 500 do 1000 euro.

Zgodnie z projektem krzyż powinien wisieć w klasach, salach wykładowych i innych placówkach oświatowych, urzędach administracyjnych, salach posiedzeń regionalnych, prowincjalnych i lokalnych rad i lokalach wyborczych. Powinien być również obowiązkowy w sądach i więzieniach, na dworcach kolejowych i autobusowych, portach, na lotniskach i w placówkach dyplomatycznych, a także w instytucjach włoskich za granicą.

Szef jezuickiego czasopisma "Civilta Cattolica", ks. Antonio Spadaro, nazwał takie traktowanie krzyża "bluźnierczym". "Symbol chrześcijański oznacza miłość wroga i bezwarunkową akceptację. Krzyż jest znakiem sprzeciwu przeciwko grzechowi, przemocy, niesprawiedliwości i śmierci; nie jest to znak tożsamości narodowej" - napisał ks. Spadaro na Twitterze.

Podczas wyborów parlamentarnych w 2018 r. Liga Północna uzyskała 17,4 proc. głosów i wchodzi w skład koalicji rządowej premiera Giuseppe Contego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  25.07.2018 16:12
  Czyimi wychowankami są politycy Ligi Północnej? Może cytowany jezuita podejmie refleksję nad działaniami swojego kościoła i ich owocami? Przy okazji warto przypomnieć sobie, w jakich okolicznościach zawieszono krzyż w polskim sejmie i jak pod tym krzyżem zachowują się członkowie partii "katolicko-patriotycznej". Życzę pouczających rozmyślań
  doceń 25
 • 12
  25.07.2018 20:32
  Krzyż nie tylko jest znakiem tożsamości narodowej, a wiecej, jest znakiem przynależności cywilizacyjnej i porzucenie go jest wyrzeczeniem sie własnych dziejów. Włosi nie pozwólcie sobie wydrzec symbolu odkupienia, bo w to miejsce wcisną wam teczowy sztandar i wszelkie bezeceństwa wstretne BIBLIJNEMU STWÓRCY. Czy teczowy sztandar ochroni was przed jego gniewem, a może NWO zapewni wam życie wieczne
 • Gość
  26.07.2018 19:11
  Każdy, kto usuwa lub gardzi chrześcijańskim symbolem "z nienawiści" - a można gardzić z innych powodów ? A jak sprawdzić, że ktoś "gardzi" ? A gdyby kto chciał usunąć by ocalić przed znieważeniem, ma być zrównany z tym co gardzi ?
  doceń 13

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane