107,6 FM

Warto myśleć i działać w logice Ewangelii

Królestwo niebieskie podobne jest do sieci. Mt 13,47

Jezus powiedział do tłumów:
«Podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Zrozumieliście to wszystko?» Odpowiedzieli Mu: «Tak».

A On rzekł do nich: «Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare».

Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.


Sieć. Rybacka. Internetowa. Siatka na zakupy. Na owady. Na ptaki. Na motyle. Na owoce. Łowy zbawienia trwają. Łowcy potępienia nie są bezrobotni. Sieć zbiera wszystko i wszystkich. Co dla nas jest wartością, dla innych może być antywartością albo czymś zbędnym. Nie mogę jednak zapominać, że przyjdą wysłańcy i zrobią selekcję. Jeśli jestem zły, nie pójdę do sprawiedliwych. Jeśli dobry, nie zostanę wrzucony do rozpalonego pieca. Warto myśleć i działać w logice Ewangelii. Możliwość kary i nagrody mnie wzmacnia. Wtedy mam radość z wysiłku na rzecz dobra i śpię spokojnie, bo wiem, że idę w kierunku zbawienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Albert
  02.08.2018 11:46
  «Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare». Obecnie nie mamy takich uczonych w Piśmie, bo jeżeli byśmy mieli, to Polską nie rządziliby ludzie żyjący dla pieniądza.
  doceń 0
 • Gabriela
  02.08.2018 16:56
  Pogrążony w ułudzie władzy człowiek niejednokrotnie karze dobro, a nagradza zło. W Królestwie Bożym dla krzywdzących zgorszeń miejsca już nie będzie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.