107,6 FM

Życie duchowe człowieka jest fascynującą przygodą. Dlaczego?

Królestwo niebieskie podobne jest do kupca poszukującego pięknych pereł. Mt 13,45

Jezus opowiedział tłumom taką przypowieść:
«Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją».


Wielu z nas lubi – albo też w młodości lubiło – filmy przygodowe, w których główni bohaterowie szukają skarbu, a źli ludzie przeszkadzają w tym zadaniu. Dwa przykłady takich produkcji: „Poszukiwacze zaginionej Arki” czy „Skarb narodów”. Może kiedyś marzyliśmy, by znaleźć się w środku takiej niezwykłej przygody. Słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii uświadamiają nam, że życie duchowe człowieka jest niezwykłą, fascynującą przygodą. Polega ono na poszukiwaniu drogocennej perły prawdy, którą jest Jezus Chrystus. Potrzeba wielu wysiłków, by tę prawdę posiąść i móc się nią cieszyć. Siły złego ducha robią wszystko, byśmy nie zdobyli tego skarbu. Jednak moc przyciągania Jezusa jest większa niż jakiekolwiek trudności. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • znalazca
  01.08.2018 10:24
  Dla każdego kto znalazł Królestwo Niebieskie, czyli zrozumiał co to jest wiara, zrozumiał że to Bóg stworzył nas i świat cały, zrozumiał znaczenie Nauki Chrystusa w praktyce i zobaczył wtedy krainę szczęśliwości, jest Ono dla niego najwyższym obiektem pragnienia.
  doceń 1
 • mee...
  01.08.2018 11:01
  Jezus znizyl sie do czlowieka, jakze to na ludzki sposob tlumaczy czym jest, krolestwo niebieskie czyli niebo gdzie jest Ojciec. Nie o skarbach ziemskim zatem mowa, a o dazeniach, bo jak niby czlowieka zainteresowac jak nie skarbami czy perla drogocena...tych, ktozy daza do szczescia.
  doceń 0
 • Gabriela
  01.08.2018 14:00
  Jedynym i prawdziwym skarbem jest Bóg. Jedyny i prawdziwy. Żyjący w świecie ułudy człowiek niekoniecznie chce Go znaleźć i niekoniecznie pragnie, aby znaleźli Go inni.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.