107,6 FM

Nielegalne pamiątki z wakacji [ZDJĘCIA] przejdź do galerii

Wakacje to dla służby celnej czas wzmożonej pracy. Niestety wciąż wielu turystów nie zna przepisów i przywozi zza granicy przedmioty, które powinny zostać w kraju.

Nielegalne pamiątki z wakacji [ZDJĘCIA]   Nielegalne pamiątki z wakacji Agata Nurek /Radio eM Nie wszystkie pamiątki można przywieźć z wakacji za granicą. Niektórych w ogóle nie można wywozić, a na inne potrzeba specjalnych pozwoleń. - Świadomość Polaków w tym zakresie jest jednak coraz większa - mówi Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Wciąż jednak zdarzają się osoby, które przywożą nielegalne przedmioty. Najciekawsze służba celna prezentuje podczas pikników edukacyjnych:

Takie nielegalne pamiątki są konfiskowane niezależnie od ich wartości. Co ważne - w żaden sposób nie można ich odzyskać. A czy mieszkańcy regionu wiedzą czego nie można przywozić zza granicy?

Co roku na stronie Ministerstwa Finansów i Izb Administracji Skarbowych pojawiają się informacje co i w jakich ilościach można przywozić zza granicy. Można to sprawdzić również dzięki bezpłatnej aplikacji "Świadomy Podróżnik".

 

« 1 »
Nielegalne pamiątki z wakacji

WIARA.PL DODANE 27.07.2018

Nielegalne pamiątki z wakacji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama