107,6 FM

"Rzeczpospolita": Coraz mniej ślubów w kościele

W ciągu ostatnich 12 lat liczba ślubów kościelnych zmniejszyła się o 11 proc. - podaje we wtorek "Rzeczpospolita".

W pierwszej połowie 2018 r. zawarto 71 tys. małżeństw. To o tysiąc więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego - podaje gazeta.

Nie zmieniła się natomiast liczba rozwodów - od stycznia do czerwca - zarówno w tym, jak i poprzednim roku, orzeczono ich 34 tys. - czytamy w "Rz".

Jednak stosunkowo wysoka liczba rozwodów w Polsce powoduje, że coraz więcej osób staje na ślubnym kobiercu po raz drugi i kolejny. W konsekwencji spada liczba ślubów zawieranych przed ołtarzem - informuje gazeta.

« 1 »
 • kopp
  31.07.2018 11:08
  O co ten zgiełk? Konkubinat ma łaskę małżeństwa (papież Franciszek). Niesakramentalni są żywymi członkami Kościoła (Wytyczne KEP). Niesakramentalni wspaniale wychowują dzieci (bp.Czaja)
  doceń 17
 • Albert
  31.07.2018 11:18
  Większość z tych ślubów jest kłamaniem przed ludźmi i Bogu w twarz, ponieważ z tych, którzy stają przed ołtarzem przytłaczająca większość to ludzie, których nie łączy miłość oblubieńcza, która jest czysta, czyli pierwsza i jedyna. Oczywiście przytłaczająca większość z nich o tym nie wie, bo jako dzieci zostali przez dorosłych wychowani w zakłamaniu i nawet nie wiedza co to jest miłość oblubieńcza/ małżeńska.
 • jurek
  31.07.2018 14:16
  Na szczęście sa tacy, którzy starają się ratować ten niekorzystny trend i kilka razy brać slub w Kosciele. Np. krewna Wodza
  doceń 22
 • Marcin
  02.08.2018 17:51
  Ja tam mam podejście do małżeństwa jak św. Piotr, "skoro tak się sprawy z małżeństwem mają, to po co w ogóle się żenić".
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane