107,6 FM

Na kole przez Śląsk

Na Śląsku odbędą się trzy etapy Tour de Pologne. Co czeka widzów 5, 6 i 7 sierpnia?

Na mecie każdego z etapów będzie można zobaczyć mobilne muzeum Tour de Pologne.

Wykorzystując multimedia, będzie ono pokazywać historię polskiego kolarstwa. Wśród eksponatów znajdzie się m.in. rower Czesława Langa i jego medal olimpijski z Moskwy.

Wyścig organizowany jest po raz 75. Jego pierwsza edycja odbyła się 90 lat temu.

Trasa w niedzielę 5 sierpnia będzie biegła od Tarnowskich Gór, przez Piekary Śląskie, Bytom i Siemianowice Śląskie do Katowic.

6 sierpnia początek wyścigu pod Stadionem Śląskim. Kolarze przejadą przez Rudę Śląską, Rybnik, Knurów i zakończą etap w Zabrzu.

W niedzielę i poniedziałek start po 15.00.

Ostatni etap na Górnym Śląsku odbędzie się 7 sierpnia. Kolarze wystartują w południe z Jaworzna. Przejadą przez Mysłowice i Chełm Śląski i przekroczą granicę regionu. Dojadą aż do Szczyrku.

Z powodu wyścigu, przewidziane są utrudnienia w ruchu i komunikacji publicznej. W tym czasie część ulic będzie wyłączona z użytkowania. Trasa przejazdu dostępna jest na stronie organizatora. Jest tam także tabela z orientacyjnym czasem przejazdu kolarzy przez konkretne ulice.

Informacje dotyczące zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów podaje na swojej stronie KZK GOP.

Dodatkowo 7 sierpnia w Mysłowicach odbędzie się Rodzinny Wyścig Rowerowy. Może w nim wziąć udział każdy, kto wcześniej zapisze się w biurze zawodów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama