107,6 FM

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, intensywnymi deszczami i burzami

Dla północnych części województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego wydano alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem; ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi deszczami i burzami wciąż obowiązują w pięciu województwach na wschodzie Polski - podało IMGW.

Alert przed silnym wiatrem wydano dla siedmiu powiatów województwa zachodniopomorskiego i sześciu województwa pomorskiego. Dotyczą one m.in. Świnoujścia, Słupska i Gdyni. W województwie zachodniopomorskim wiatr w porywach może osiągnąć 80 km/h, natomiast na Pomorzu - 90 km/h.

Dla województwa podlaskiego oraz części województw warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami, z kolei na całym terenie województw lubelskiego i podkarpackiego obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. Należy spodziewać się wtedy utrudnień w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania.

RCB przypomina, że podczas burz nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać przed jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama