Racibórz czeka na złotą medalistkę

dodane 13.08.2018 16:38

Mateusz Kornas /Radio eM

Racibórz dumny z Justyny Święty-Ersetic. Polka zdobyła dwa złote medale na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie.

Racibórz czeka na złotą medalistkę   Mateusz Kornas /Radio eM Klub Viktoria Racibórz W sobotę [11.08.18] najpierw indywidualnie w biegu na 400 metrów, a półtorej godziny później w sztafecie. Mama mistrzyni - Renata Święty, która oglądała zmagania córki na żywo, dzieli się z nami swoimi przeżyciami:


Racibórz czeka na Justynę Święty-Ersetic. Dwukrotna złota medalistka lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie, właśnie w Raciborzu się wychowała i zaczynała treningi. Tu mieszka jej rodzina. Przygodę z bieganiem rozpoczynała w raciborskim MKS-SMS Victoria.

Racibórz czeka na złotą medalistkę   Mateusz Kornas /Radio eM Sławomir Szwed prezes klubu Viktoria Racibórz Dziadek Stanisław i babcia mówią radiu eM jak przeżywali bieg po złoto swojej wnuczki:


Złota medalistka do rodzinnego Raciborza ma wrócić w czwartek. Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów uzyskała 50,41 s. W polskiej historii, szybciej pobiegła od niej jedynie Irena Szewińska - 49,28 s.!

Racibórz czeka na złotą medalistkę   Mateusz Kornas /Radio eM Racibórz czeka na złotą medalistkę

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JUSTYNA ŚWIĘTY-ERSETIC, LEKKOATLETKA, RACIBÓRZ, ZŁOTY MEDAL