107,6 FM

Potężna przewaga PiS, Nowoczesna pod kreską

Sondaż IPSOS dla OKO.press pokazuje ponaddwukrotną przewagę partii rządzącej nad najsilniejszym konkurentem.

Gdyby dziś odbyły się wybory parlamentarne, PiS otrzymałoby 41 proc. głosów – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS dla portalu OKO.press. PO otrzymałaby 20 proc. poparcia, Kukiz 8 proc., SLD 6 proc. PSL 6 proc. Poniżej progu znalazłyby się Nowoczesna z wynikiem 4 proc. Korwin – 4 proc. i Razem – 2 proc. Taki układ sił pozwoliłby PiS na kontynuację samodzielnych rządów.

Sondaż odpowiedział także na pytanie o poparcie hipotetycznej partii Roberta Biedronia (obecny prezydent Słupska rozważa wystawienie własnej listy w przyszłych wyborach, być może pod nazwą „Kocham Polskę”). Pomimo „efektu nowości”, otrzymałaby ona tylko 5 proc. głosów.

« 1 »
 • fefef
  21.08.2018 12:39
  Biedroń jako prezydent słupska źle sprawował się więc jego partia jako rządząca też nie była by dobra dla polski.
  doceń 5
 • Tadeusz Wolny
  21.08.2018 15:45
  Za dwa albo trzy lata wyborca będzie mógł się przekonać czy dobrze zrobił darząc PIS takim zaufaniem. Zarówno koniunktura światowa się załamie jak i problem z uchodźcami będzie większy niż dotychczas. Przy załamaniu się koniunktury światowej Polska jako kraj którego produkcja przemysłowa polega na eksporcie czystej siły roboczej będzie najbardziej dotknięta. Wtedy to rząd będzie mógł udowodnić swoim wyborcom jak te problemy będzie majstrował. Spółki skarbu państwa będą wymagały dofinansowania z budżetu bo socjalistyczna gospodarka prowadzi przymusowo do ruiny. A mało wydajny aparat państwowy będzie też poważnym obciążeniem. Czyli czas pokaże jakie to wyśmienite rządy ma dzisiaj i jutro Polska.
 • polak węgier
  21.08.2018 22:25
  Na temat wyborczej mądrości (części) Polaków mam ambiwalentne odczucia, choćby z powodu wciąż wysokiej pozycji partii, która powinna dawno zniknąć z powierzchni politycznego horyzontu. Jednak w 2015 mimo wszystko zadziałał instynkt samozachowawczy. Naród wyczuł, że następnej kadencji PO-PSELA Polska już by nie wytrzymała. Mam nadzieję, że tym razem wyczucie zastąpi świadomość, i dzięki przede wszystkim młodym Wyborcom, w żaden sposób nie będącym beneficjentami Tego Co Było, wzorem Węgrów damy Sejmowi większość konstytucyjną i do końca obalimy opłotki którymi na dziesiątki lat obstawił się Układ Podwarszawski.
 • gosc
  22.08.2018 11:41
  Niestety PiS i PO mówia jednym głosem w sprawie wpuszczania imigrantów do Polski, tylko PO na dyktat brukseli- Merkel a Morawiecki z własnej i nieprzymuszonej woli oraz z nakazu papieża Franciszka

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama