Potężna przewaga PiS, Nowoczesna pod kreską

dodane 21.08.2018 11:36

fk

Sondaż IPSOS dla OKO.press pokazuje ponaddwukrotną przewagę partii rządzącej nad najsilniejszym konkurentem.

Potężna przewaga PiS, Nowoczesna pod kreską   Jakub Szymczuk /Foto Gość

Gdyby dziś odbyły się wybory parlamentarne, PiS otrzymałoby 41 proc. głosów – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS dla portalu OKO.press. PO otrzymałaby 20 proc. poparcia, Kukiz 8 proc., SLD 6 proc. PSL 6 proc. Poniżej progu znalazłyby się Nowoczesna z wynikiem 4 proc. Korwin – 4 proc. i Razem – 2 proc. Taki układ sił pozwoliłby PiS na kontynuację samodzielnych rządów.

Sondaż odpowiedział także na pytanie o poparcie hipotetycznej partii Roberta Biedronia (obecny prezydent Słupska rozważa wystawienie własnej listy w przyszłych wyborach, być może pod nazwą „Kocham Polskę”). Pomimo „efektu nowości”, otrzymałaby ona tylko 5 proc. głosów.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 tnn 23.08.2018 16:11
Niezalogowany użytkownik Coś ci się drogi katoliku pomyliło, to właśnie PO i podobne twory utożsamiają migrantów z uchodźcami, proporcje są jak 10:1. Ponadto nie chodzi o przyjmowanie tylko pomaganie - pomoc Polski wzrosła w tym przypadku dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Jak jesteś naiwny to możesz wierzyć Kopacz, podobnie gdy mówiła o przekopaniu ziemi w Smoleńsku metr wgłąb...
Plusów: 2 Katolik k 22.08.2018 19:25
Niezalogowany użytkownik Przypomne .PO, Kopacz "przyjmiemy naszch braci chrzescjan barbarzynsko tam przesladowanych".Morawiecki "PiS juz w kampani wyborczej zadeklarowal,ze ich nie przyjmie.Nikogo z Bliskiego Wschodu ani Afryki Polnocnej nie wpusci do Polski".To nie jest to samo.PiS jest mistrzem klamstwa i po mistrzowsku swoje zdolnosci pokazuje utozsamiajac uchodzce z imigrantem ekonomicznym czy uzozsamiajac ofiare z jej przesladowca.Tylko dlaczego wy nie sluchacie tego co do was mowia?
Plusów: 3 Katolik k 22.08.2018 13:11
Niezalogowany użytkownik Rzeczywiscie zadzialal instynkt samozachowawczy.Tylko,ze podobno jestesmy ludzmi.Jak jako Wegier czujesz sie z prawem,ktore za podanie uchodzcy kromki chleba zamknie cie do wiezienia?W imieniu jak to oglosil Orban "obrony wartosci chrzescjanskich"?
Plusów: 8 gosc 22.08.2018 11:41
Niezalogowany użytkownik Niestety PiS i PO mówia jednym głosem w sprawie wpuszczania imigrantów do Polski, tylko PO na dyktat brukseli- Merkel a Morawiecki z własnej i nieprzymuszonej woli oraz z nakazu papieża Franciszka

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl