107,6 FM

Katowice dla obcokrajowców

60 studentów z Ukrainy i Białorusi weźmie udział w kursie, dzięki któremu język polski nie będzie miał przed nimi tajemnic, a studiowanie na polskich uczelniach stanie się łatwe i przyjemne.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego już po raz szósty organizuje we wrześniu miesięczny kurs adaptacyjny dla obcokrajowców. Uczestnikami kursu są stypendyści Programu Stypendialnego im. Stefana Banacha.

Dzięki licznym warsztatom, konwersatoriom i dyskusjom studenci poznają lepiej język polski, a z kolei wykłady i seminaria poszerzą ich wiedzę o Polsce. Kurs przybliży także uczestnikom zasady studiowania w obcym dla nich kraju.

Stypendyści zapoznają się z kulturą Polski. Program kursu przewiduje wyjazdy naukowo-dydaktyczne, na przykład do Krakowa, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie czy w Beskidy. W Katowicach studenci zwiedzą między innymi gmach NOSPR i Muzeum Śląskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama