107,6 FM

Nowy generał kapucynów

Obradująca w Międzynarodowym Kolegium św. Wawrzyńca w Rzymie, Kapituła Generalna Braci Mniejszych Kapucynów, wybrała na funkcję Ministra Generalnego brata Roberto Genuin z Prowincji Weneckiej. Zastąpi na tym stanowisku Szwajcara, Mauro Johri.

Nowy generał kapucynów urodził się 20 września 1961 roku w rodzinie wielodzietnej w Falcade w prowincji Belluno, na północy Włoch. W 1980 roku wstąpił do kapucynów, a w 1985 roku złożył śluby wieczyste w tym zakonie. W 1987 roku przyjął święcenia kapłańskie. Uzyskał doktorat obojga praw na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. W 1999 roku został wiceprowincjałem prowincji weneckiej, a w latach 2008-2014 był przez dwie kadencje prowincjałem.

W 2017 został gwardianem konwentu w Rovereto (prowincja Trydent).

Omelia di padre Roberto Genuin
Parrocchia Gradisca d'Isonzo

« 1 »
  • nicki
    03.09.2018 15:27
    ciekawe czy modernista, czy tradycjonalista? i jakie ma stanowisko odnośnie skandalu homoseksualnego w kościele?
    doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama