107,6 FM

03.09.18 Rozmowa o zgorszeniu...

Ks. dr Grzegorz Strzelczyk: Temat zgorszenia nie jest tematem teoretycznym. Kontekst mamy trudny...

03.09.18 Rozmowa o zgorszeniu...   KS. GRZEGORZ STRZELCZYK FOTO:JOZEF WOLNY/GOSC NIEDZIELNY Wzbudzić gwałtowne nieprzychylne emocje, wzburzyć, zbulwersować, wywrzeć zły demoralizujący wpływ zdeprawować, znieprawić - tak słowo ZGORSZYĆ tłumaczy Słownik Języka Polskiego. A co o zgorszeniu mówi Ewangelia, teologia i Kościół?

Ksiądz Grzegorz Strzelczyk w Duchowym GPS-ie radia eM mówi o sytuacjach, które dziś gorszą wierzących - o grzechach duchownych. Podkreśla, że nawrócenie to przede wszystkim stanięcie po stronie ofiar.

« 1 »

Duchowy GPS

Duchowy GPS  

"Duchowy GPS" - to program w którym na zjawiska społeczne i kulturowe, na codzienne problemy i dylematy moralne próbujemy patrzeć przez pryzmat teologii i nauczania Kościoła. Duchowość i eklezjologia, ale też psychologia, socjologia i kultura - to rejony, w które zapraszają eksperci - ludzie Kościoła gotowi komentować dzisiejszą rzeczywistość. W tej audycji wystąpili m. in.: ks. prof. Jerzy Szymik, ks. prof. Arkadiusz Wuwer, red. Zbigniew Nosowski, bp Andrzej Siemieniewski, bp Marian Niemiec, Adam i Beata Dylusowie, ks. dr Grzegorz Strzelczyk, red. Małgorzata Bilska.

 

Programy