107,6 FM

Śląskie zoo ma 60 lat

Śląski Ogród Zoologiczny świętuje swój okrągły jubileusz i wciąż jest jedną z najważniejszych wizytówek województwa śląskiego.

Śląskie zoo ma 60 lat   Zebry z Chorzowa Agata Nurek /Radio eM Pierwsze zwierzęta na statkach przywozili marynarze. Obecnie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym na prawie 50 hektarach można podziwiać 3 tysiące zwierząt z 300 gatunków. Chorzowskie zoo w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. - W ciągu tego czasu działo się naprawdę sporo - mówi Jolanta Kopiec, dyrektor chorzowskiej placówki. Nie zabrakło też zabawnych historii:

Śląskie zoo ma 60 lat   Zwierzęta z chorzowskiego zoo Agata Nurek /Radio eM

Najstarszy pracownik Śląskiego Ogrodu Zoologicznego ma 74 lata i choć jest już na emeryturze, wciąż przychodzi opiekować się zwierzętami. Arnold Dombrowski nie wyobraża sobie życia bez swoich podopiecznych. Pracę w chorzowskim zoo zaczął w 1974 r. Ogród powstał 16 lat wcześniej.

Świętowanie jubileuszu rozpocznie się dzisiaj [7.09] o godz. 17.00 w Kotlinie Dinozaurów. Sporo atrakcji przygotowano także na weekend. W sobotę w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym odbędzie się "Dzień Chiński", a w niedzielę gry i konkursy dla dzieci.

Śląskie zoo ma 60 lat   Zoo w Chorzowie Agata Nurek /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama