107,6 FM

Biskupi skandynawscy wezwali wiernych do modlitwy za Ojca Świętego

O podjęcie postu 5 października i szczególnej modlitwy w niedzielę 7 października w intencjach Ojca Świętego zaapelowali zebrani w Szczecinie biskupi z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji.

W liście do wiernych biskupi odnieśli się do Listu Papieża Franciszka do Ludu Bożego z 20 sierpnia br. Stwierdzili, że „nadużycia seksualne, nadużycia władzy i konflikty wewnętrzne na najwyższych szczeblach zaciemniają oblicze całego Kościoła, oblubienicy Ducha Świętego". Przypomnieli, że sam Ojciec Święty został niedawno zaatakowany w sposób bezprecedensowy. W tej sytuacji biskupi z krajów skandynawskich wezwali wszystkich swych wiernych do modlitwy za Kościół i za Ojca Świętego, o dar duchowego rozeznania, odwagi, i siły, by kierować Kościołem w tym czasie. Wyrazili wdzięczność wszystkim kapłanom i zakonnikom, którzy z pełnym oddaniem żyją swoim powołaniem, trwając na modlitwie i zachęcili ich do dalszej wierności.

Biskupi zachęcili wszystkich wiernych o podjęcie postu w piątek, 5 października, oraz do udziału w dniu modlitwy za Kościół i w intencjach Ojca Świętego w niedzielę 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej. „Niech post i modlitwa uwrażliwi nas na cierpienia i niesprawiedliwość tego świata i obudzi nasz głód i pragnienie sprawiedliwości” – napisali obradujący do 10 września w Szczecinie biskupi krajów nordyckich.

« 1 »
 • Gość 3
  07.09.2018 19:09
  "Przypomnieli, że sam Ojciec Święty został niedawno zaatakowany w sposób bezprecedensowy".

  Czyli: rozbić termometr, a najlepiej zatłuc lekarza i nie będzie gorączki...
  doceń 17
 • Gość Marek
  07.09.2018 20:02
  No, oczywiście za papież modlić się trzeba. O odwagę również. I za Kościół Katolicki, pogrążony w cierpieniu duchowym.
  doceń 13
 • tomaszl
  08.09.2018 06:41
  Szkoda, że nie ma apeli o modlitwy za wiernych, którzy zgorszeni wewnętrznymi konfliktami hierarchów Kościoła odchodzą od Niego masowo.
 • Zbygniew
  08.09.2018 12:38
  Ten atak to zapewne świadectwo Arcybiskupa Vigano, który stwierdził, że Papież Franciszek jest winny tuszowania zachowań i przestępstw homoseksualistów w hierarchii, w tym kardynała Teodora MacCarricka, homoseksualisty, gwałciciela przynajmniej jednego chłopca ale także wielu dorosłych seminarzystów i w związku z tym powinien oczyścić Kościół z plagi homoseksualizmu, następnie ustąpić z Tronu Piotrowego aby dać przykład skompromitowanym hierarchom w USA ale i gdzie indziej. Jeśli to o ten atak chodzi, to przynajmniej wiadomo po czyjej stronie są biskupi skandynawscy (tj. po stronie lawendowych).

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama