107,6 FM

UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Polsce po meczu z Włochami

Postępowanie dotyczy zachowania kibiców. Co wydarzyło się na stadionie w Bolonii?

UEFA zajmie się wydarzeniami związanymi z zachowaniem części polskich kibiców podczas meczu Ligi Narodów, jaki Polska rozegrała z Włochami w Bolonii 7 września. Postępowanie dyscyplinarne ma dotyczyć odpalenia rac i rasistowskich okrzyków, jakie mieli wykrzykiwać niektórzy fani znad Wisły. O tym, czy zarzuty się potwierdzą i polska federacja zostanie ukarana, dowiemy się 21 września.

Mecz w Bolonii był pierwszym spotkaniem reprezentacji Polski prowadzonej przez selekcjonera Jerzego Brzęczka. Biało-Czerwoni zremisowali z gospodarzami 1:1, zagrali dobre spotkanie i gdyby nie dyskusyjny rzut karny dla Włochów mogliby przywieźć z Italii pierwsze, historyczne zwycięstwo. 

Polska w nowo utworzonej Lidze Narodów rozgrywa mecze w najwyższej Dywizji A. Jej grupowymi rywalami są Włosi i Portugalczycy. W drugim jak dotąd rozegranym spotkaniu tej grupy, w Lizbonie, Portugalczycy pokonali Włochów 1:0 po golu Andre Silvy z 48 minuty.

« 1 »
 • Umiarkowany
  11.09.2018 15:54
  Maryja, Królowa Polski postawiona obok symbolu ONR... To nie jest żadna rechrystianizacja, tylko instrumentalne wykorzystywanie religii dla własnych celów.
  doceń 2
 • Krzysiek
  11.09.2018 18:05
  >>zachowaniem części polskich kibiców<< - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  Jest planowe deprecjonowanie Polski i jej wartości - dlaczego? komuniści najlepiej na to mogą odpowiedzieć - co im doskwiera w polskości.
  Cały czas mam obraz, marszu Niepodległości Polaków, Rodzin z dziećmi 11 listopada 2017 w Polsce - zestawione z niemiecko-medialnym komentarzem: faszyści, fanatycy i inne inwektywy.
  Czy mogą tak Polaków komentować - odpowiedź jest: Tak.
  Czy są w prawdzie - odpowiedź też jest jednoznaczna: są w błędzie tak postępując.
  Żołnierze AK mordowani przez komunistów - są w pamięci i są na nowo doceniani po 75 latach - zaraza komunistyczna jest w niesławie i z odrazą wspominana.
  Prawda o czynach jednych i drugich nie zanika.
  Czy jako Polacy chcemy aby nas nie lżono? - Chcemy.
  Ale czy tego kogo nas lży, mamy prawo ZMUSZAĆ aby postępował w prawdzie? - wg mnie TAK, żyjąc dalej w prawdzie, mówiąc co jest prawdą a co kłamstwem np. czyje były obozy koncentracyjne.
  doceń 2
 • Ludowy Obserwator
  11.09.2018 23:05
  Ciekawe kto tłumaczył Delegatowi UEFA treści polskich kibiców? Pewnie jakiś uczynny....Kto wie, jak Delegatowi rzecz tłumaczono i z jakim komentarzem...cóż,- znowu polskie bagienko- byłe się dopchać, byle się usłużnie przypodobać Panu Delegatowi, obojętnie jakim kosztem ( pfuj !)
  doceń 1
 • gosc
  13.09.2018 16:52
  Myślę, że młodzież patriotyczna i narodowa jest ciągle za mało aktywna w sprawach ojczyzny.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama