107,6 FM

PO poparła uruchomienie art. 7 wobec Węgier, PiS przeciwko

Europosłowie PO poparli w środowym głosowaniu w PE uruchomienie art. 7 unijnego traktatu wobec Węgier. Europarlamentarzyści PiS głosowali przeciwko. Za decyzją opowiedziało się w sumie 448 eurodeputowanych, przeciw było 197, a 48 wstrzymało się od głosu.

"Głosowaliśmy za raportem i głosowaliśmy za uruchomieniem art. 7. Był jasny przekaz przewodniczącego KE (Jean-Claude'a) Junckera, że wtedy, gdy trzeba, trzeba to zrobić. Była olbrzymia większość w grupie EPL - nie tylko nasza grupa - która za tym głosowała" - powiedział na konferencji w Strasburgu europoseł Michał Boni (PO). Dodał, że nie jest to zemsta polityczna, a analiza sytuacji, do której doszło na Węgrzech.

Z kolei Ryszard Legutko (PiS) powiedział na konferencji w Strasburgu, że głosowanie przez PO "przeciwko Węgrom należy odczytywać jako akt zemsty". "Straszliwie się zżymali na kolegów z (rządzącego na Węgrzech) Fideszu, którzy popierali rząd Polski. Myślę, że to był rewanż z ich strony" - powiedział.

PiS głosował przeciwko uruchomieniu art. 7. Zdzisław Krasnodębski (PiS) stwierdził, że decyzja ws. Węgier będzie dzielić UE.

Europarlament w głosowaniu wezwał państwa członkowskie do wszczęcia procedury określonej w art. 7 traktatu unijnego w celu przeciwdziałania zagrożeniu dla wartości leżących u podstaw Unii Europejskiej, do których należą: poszanowanie demokracji, praworządności i praw człowieka. (PAP)

luo/ ulb/ kar/

« 1 »
 • Piotr
  12.09.2018 21:16
  W niedalekiej przyszłości Unię Europejską przejmą Muzułmanie. To jest kwestia czasu. Co wtedy zrobią entuzjaści integracji europejskiej? Osobiście nie mam nic przeciw temu, aby Muzułmanie zislamizowali Europę na zachód od Odry. Jestem nawet ZA! Jak będzie trzeba, to nawet finansowo wesprę Muzułmanów, aby przyspieszyć proces islamizacji Europy Zachodniej i Północnej.
 • Gość
  12.09.2018 21:16
  PO jak zawsze antypolskie
  doceń 11
 • Krzysiek
  13.09.2018 08:21
  >>Europosłowie PO ... wartości leżących u podstaw Unii Europejskiej, do których należą: poszanowanie demokracji, praworządności i praw człowieka.<<
  Czy mają prawo bronić wartości unii europejskiej: ateizm, gender, homoseksualizm, aborcja itp. - wg mnie TAK.
  To jest ich wolny wybór - dokąd chcą zmierzać.
  Czy Węgrzy mają prawo postępować wg wartości: Chrześcijaństwo, Wiara, Uczciwość, Poszanowanie drugiego człowieka, szanowanie kobiety itp. - wg mnie MAJĄ.
  To jest ich wolny wybór - dokąd chcą zmierzać.
  doceń 33
 • Gość
  13.09.2018 10:59
  Że nawet członków tej samej co Węgry frakcji w Europarlmencie, którzy chcieli głosować po stronie Węgier, postawa Orbana, który jawnie powiedział, że opinia Europy jest mu obojętna przekonała do głosowania za zruchomieniem art 7, tego się nie dowiemy. Świat nie kończy się na PiS i PO. Ale po co wyborcom poszerzać horyzonty? Niech wierzą, że to PO chce "zemsty". Prawda mogłaby im w głowach zamącić.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama