107,6 FM

Szijjarto: Zawetujemy każdą propozycję sankcji przeciw Polsce

Zawetowanie każdej propozycji, która oznaczałaby sankcje przeciw Polsce, zapowiedział w środę szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto na konferencji prasowej w Budapeszcie po przyjęciu w PE rezolucji w sprawie Węgier.

"Konsultowaliśmy się z polskimi przyjaciółmi i zapewniliśmy się nawzajem, że będziemy się sprzeciwiać i zawetujemy każdą propozycję, która oznaczałaby jakiekolwiek sankcje bądź wystąpienie przeciw drugiej stronie" - oświadczył minister.

"Uważamy za podwójne standardy procedurę UE, która toczy się przeciw Polsce, a o dzisiejszym głosowaniu (w PE ws. Węgier - PAP) wyraziłem się już jasno, tak więc my Węgrzy i Polacy zawsze możemy na siebie liczyć" - powiedział Szijjarto.

« 1 »
 • Stefan1
  12.09.2018 16:44
  Na mnie Węgrzy czasów ORBANA nie mogą liczyć. Faszyzmowi mówię stanowcze NIE !!!
  doceń 15
 • Darek
  12.09.2018 16:47
  Gdyby nie weto Węgier, to mielibyśmy sankcje polegające na ograniczeniu prawa głosu podczas obrad Rady, w których strona rządowa i tak od lat nie uczestniczy. Po wecie Węgier zamiast nic nie znaczących sankcji będziemy mieć realne obcięcie funduszy. Ucierpią głównie samorządy.
 • Katolik k
  12.09.2018 16:56
  Jak zawetuja skoro ani Polska ani Wegry nie beda mialy prawa glosu?Pozostanie sie tylko wyniesc z EU.No i kase oddac.
  doceń 10
 • jurek
  13.09.2018 11:23
  Po prostu oba kraje wyrzuca z UE. wtedy sobie będą mogli przywódy Polski i Wegier dowolnie vetować wszystko i "spijać sobie z dzióbków" frazesy o obronie chrześcijańskiej Europy itp
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama