107,6 FM

Papież przyjął przedstawicieli episkopatu USA

Ojciec Święty przyjął dziś na audiencji przedstawicieli episkopatu katolickiego Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Po prywatnej audiencji u papieża Franciszka, kardynał Daniel DiNardo , arcybiskup Galveston-Houston i przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych wydał następujące oświadczenie:

Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za przyjęcie nas na audiencji. Mówiliśmy z Papieżem Franciszkiem o naszej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. O tym jak Ciało Chrystusa jest zranione przez zło wykorzystywania seksualnego. Ojciec Święty słuchał bardzo szczerze. Była to długa, owocna i dobra wymiana zdań.

Na zakończenie audiencji odmówiliśmy wspólnie modlitwę „Anioł Pański” z prośbą o Boże miłosierdzie i siłę, w chwili gdy pracujemy nad uzdrowieniem ran. Z niecierpliwością czekamy, aby aktywnie kontynuować nasze rozeznanie razem, określając najskuteczniejsze kolejne kroki.

W komunikacie kard. DiNardo nie ma mowy o ewentualnej wizytacji apostolskiej w amerykańskim Kościele. W komunikacie z 27 sierpnia, po oblikowaniu listu abp. Carlo Marii Viganò stwierdził on: „Postawione kwestie zasługują na odpowiedzi ostateczne i oparte na dowodach. Bez tych odpowiedzi niewinni ludzie mogą być dotknięci fałszywym oskarżeniem, a winni mogą powtórzyć grzechy przeszłości”.

W skład delegacji amerykańskiego Kościoła obok przewodniczącego episkopatu, kard. Daniela DiNarodo, wiceprzewodniczącego –abp José Horacio Gómez oraz sekretarza generalnego - ks. prał. J. Brian Bransfield wszedł kard. Seán Patrick O’Malley, arcybiskup Bostonu a zarazem przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • tadeuszogorek
  14.09.2018 07:41
  Ani jednym słowem nie wspomniano o PRAWDZIWYM powodzie zbrodni na tle seksualnym w Kościele: homozboczeńcy w kręgach duchowieństwa. Jak to inaczej nazwać niż ochronę "własnych interesów"? A przecież jest DUŻA liczba duchownych i hierarchów na CAŁYM ŚWIECIE, którzy nazywaja zło po imieniu.
  doceń 9
 • tadeuszogorek
  14.09.2018 11:13
  Obecny jest także biskup Michael J. Bransfield, którego rezygnacja została zaakceptowana przez papieża. Przeciwko Bransfield (na zdjęciu po prawej) są zarzuty o molestowanie seksualne dorosłych (facetów) jak donosza katolickie media na zachodzie. A mimo to Bransfield mógł dołączyć do oficjalnego zdjęcia z papieżem. Co to jest za informacja dla wiernych?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama