107,6 FM

Szkoły branżowe zyskują na popularności

Mechanik, elektryk, logistyk - na rynku pracy brakuje specjalistów z wykształceniem technicznym.

Szkoły branżowe zyskują na popularności   Roboty do nauki zawodu Agata Nurek /Radio eM - Część fachowców przeszła na emeryturę i na rynku pracy utworzyła się spora dziura - mówią eksperci. Załatać ją próbują  dyrektorzy śląskich szkół branżowych. W Tychach podpisano  umowę, dzięki której w trzech szkołach powstaną klasy branżowe pod patronatem firmy Opel. Co współpraca oznacza dla szkoły? Mówi Jacek Cebula z firmy Opel:

Szkoły branżowe zyskują na popularności   Klasa branżowa Agata Nurek /Radio eM Współpraca szkół z firmą w Tychach to projekt pilotażowy. W Siemianowicach Śląskich taki pomysł już się sprawdził i w tym roku klasa patronacka ruszyła po raz drugi. Mówił Piotr Kochanek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich:

Chętnych do nauki w klasie pod patronatem amerykańskiego producenta siedzisk samochodowych, którego – największa w Europie – fabryka mieści się w Siemianowicach Śląskich jest sporo. Firma kilka tygodni temu otworzyła nową halę produkcyjną, w której docelowo ma znaleźć pracę ponad 800 osób.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama