107,6 FM

Najnowszy sondaż. Duża przewaga PiS, w Sejmie tylko trzy ugrupowania

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się we wrześniu PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 43 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu; na PO zagłosowałoby 18 proc., na ruch Kukiz'15 - 7 proc.; do Sejmu weszłyby tylko trzy ugrupowania - wynika z sondażu CBOS.

W porównaniu z badaniem z sierpnia PiS stracił 1 punkt proc. poparcia; Platforma również straciła 1 punkt proc.; Kukiz'15 - bez zmian.

Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyłyby progu wyborczego: SLD otrzymałoby 4 proc. (bez zmian), PSL 4 proc. (spadek o 1 punkt proc.), Nowoczesna 3 proc. głosów (bez zmian), a partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz Partia Razem po 2 proc. (obie bez zmian).

Niezdecydowanych, któremu ugrupowaniu udzieliliby poparcie, było 16 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach (3 punkty proc. więcej niż w sierpniu).

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie września wzięłoby w nich udział 71 proc. ankietowanych (1 punkt proc. mniej niż w poprzednim sondażu); do urn nie poszłoby 14 proc. (również jeden punkt proc. mniej niż w sierpniu), a niezdecydowanych było 15 proc. (1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu).

CBOS wskazał, że "Polacy nadal wydają się bardzo zainteresowani wydarzeniami na scenie politycznej". "Wciąż częściej niż w poprzednich latach chcieliby wziąć udział w wyborach. Rozpoczęta oficjalnie kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi bez wątpienia temu zainteresowaniu sprzyja" - oceniła sondażownia.

Z badania wynika, że kampania wyborcza - szczególnie w dużych miastach - "sprzyja odnawianiu się dwubiegunowego układu sympatii partyjnych".

Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-13 września na liczącej 1064 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.

 

« 1 »
 • gosc
  14.09.2018 16:21
  I tego się trzymajmy. Amen.
  doceń 1
 • 2bv~2b
  14.09.2018 17:01
  Większość konstytucyjna w zasięgu ręki. I oby za rok nastąpiła. Kiedyś musimy wreszcie posprzątać naszą chatę, rozebrać opłotki którymi sąsiedzi ogrodzili się na naszej ziemi, zepchnąć z dróg kłody które podrzucają rozbójnicy. Nie mamy już czasu dłużej zwlekać, rosyjsko-pruski sojusz wypowiedział nam już otwartą wojnę. Żadna dywersja nie może być już tolerowana. Bierzmy przykład z Węgrów zamiast stać w rozkroku, mamy teraz wóz albo przewóz.
 • Gość
  15.09.2018 12:14
  MJC wierzy, ze PiS to zbawca i zapomnial zauważyć, ze ... z jego kieszeni są te cukierki. Oniżony wiek emerytalny to sukces? Chyba "sukces". Mieszkania+ mało kto widział a 500+ i 300+ będą dzieci sobie jeszcze na własnej, prywatnie zaoszczędzonej emeryturze spłacać. Dawać na kredyt jest łatwo. Gierek też rozdawał i też jego partia "miała większość konstytucyjną". Ciekawe dlaczego ten eksperyment nie wypalił i dlaczego Polacy uciekali wtedy i uciekają dziś z tego "jednopartyjnego raju"? A PO-PSL też "coś robiło". Niestety, zalew kłamstw PiSu ("Polska w ruibie", "nie było wolnej Polski" i podobne bzdety, w 3 lata zamulił samodzielne, krytyczne myślenie u niektórych.
 • małgosia
  17.09.2018 17:12
  Wyborcy Pis-u wierzą że rząd robi cuda.Wszystko spada jak kiedyś manna Izraelitom.Ale tak nie jest
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama