107,6 FM

Piłkarze PGE VIVE Kielce wystąpią w koszulkach w zakrytymi reklamami Nord Stream 2

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce podczas sobotniego meczu Ligi Mistrzów z Telekomem Veszprem wystąpią w strojach z zakrytymi logotypami firm Nord Stream 2 i PGE SA. Kielecki klub poinformował, że powyższą decyzję podjęto w porozumieniu ze sponsorem drużyny.

Firma Nord Stream 2 została sponsorem rozgrywek Ligi Mistrzów. Ale kielecki klub, zgodnie z umową z PGE SA, nie może mieć na swoich koszulkach reklamy firmy konkurencyjnej wobec swojego sponsora tytularnego. Działacze VIVE podjęli decyzję, że w sobotnim wyjazdowym meczu rozgrywek EHF Velux Ligi Mistrzów z zespołem Telekom Veszprem piłkarze ręczni z Kielc wystąpią w strojach z zakrytymi logotypami firm Nord Stream 2 oraz PGE SA.

Kielecki klub wydał oświadczenie, w którym poinformował, że taka decyzja została podjęta w wyniku rozmów VIVE z firmą PGE SA.

Do sprawy odniósł się rzecznik PGE, Maciej Szczepaniuk, który napisał na Twitterze: „PGE z zadowoleniem przyjmuje decyzję klubu o zakryciu logo Nord Stream 2. W tej trudnej sytuacji spółka wspiera i będzie wspierać klub PGE VIVE Kielce”.

Również Orlen Wisła Płock podjęła decyzję, że podczas niedzielnego meczu ze szwajcarskim Wacker Thun wystąpi w strojach z zakrytym logotypem Nord Stream 2.

Prezes PKN Orlen Daniela Obajtek napisał na Twitterze, że w pełni rozumie trudną sytuację, w jakiej znalazł się przez PKN Orlen klub w związku ze sponsoringiem Ligi Mistrzów przez Nord Stream 2.

"Podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne mające na celu ochronę naszej marki w kontekście sponsoringu piłki ręcznej" - dodał.

Z kolei rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska powiedziała PAP, że „Sport powinien się kojarzyć wyłącznie z zasada <<fair play>>. Nie powinien być uwikłany w jakiekolwiek rozgrywki polityczne. Stąd stanowcza reakcja prezesa PKN Orlen pana Daniela Obajtka. Dodała, że PKN Orlen solidaryzuje się z decyzją klubu.

 

 

 

« 1 »
 • jarock
  15.09.2018 23:02
  Szkoda gdy polityka miesza się do sportu Panie Putin i Schroeder...
  doceń 0
 • Gość
  16.09.2018 00:17
  Myślałem, że zakryte logo to protest przeciwko Nord Stream 2.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama