107,6 FM

Prezydent: Dzięki pracy polskiego rolnika jesteśmy bezpieczni, bo mamy polską żywność

Dzięki pracy rolnika, jego trudowi, jesteśmy w Polsce bezpieczni, mamy polską żywność, nie jesteśmy w tym zakresie od nikogo zależni; to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie polscy rolnicy robią dla polskiego państwa - powiedział w niedzielę w Spale prezydent Andrzej Duda.

Prezydent, który w Spale wziął udział w uroczystościach dożynkowych, dziękował rolnikom w imieniu polskiego państwa i jego obywateli za "trud ich ciężkiej pracy i służbę dla polskiego społeczeństwa". Dziękował też za zapewnienie tego - co jak ocenił - jest w ich pracy ważne, czyli "bezpieczeństwa żywnościowego Polski i Polaków, a zarazem suwerenności w tym zakresie Rzeczypospolitej".

"Często nie zwracamy na to uwagi, ale to właśnie dzięki pracy rolnika, jego trudowi, dzięki także jego ryzyku, bo przecież jest zdany na łaskę i niełaskę przyrody, żywiołów właśnie jesteśmy w Polsce bezpieczni, mamy polską żywność, nie jesteśmy w tym zakresie od nikogo zależni. I to jedna z najważniejszych rzeczy jakie polscy rolnicy robią dla polskiego państwa, ich ogromna, nieoceniona zasługa" - mówił prezydent.

Według niego, druga wielka zasługa polskich rolników i ich rodzin to "przeniesienie tradycji i głębokiej wiary, która zawsze była częścią, nieodłącznym elementem życia ludzi, którzy w Polsce pracowali na roli". Andrzej Duda podkreślił, że nigdy nie udało się tej tradycji wyrwać polskim rolnikom, nawet w czasie komunizmu. Jak wskazał, "polski chłop, polska tradycyjna rodzina nie pozwoliłaby sobie wiary swojej odebrać, bo gdyby próbowano to zrobić siłą, krwawo by się to skończyło". Zdaniem prezydenta właśnie dlatego Polska "mimo różnych zawieruch dziejowych za każdym razem nieubłaganie, a dla nas szczęśliwie wraca na mapę, odnawia się, jest".

"Tradycja narodowa, tradycja polskości, tradycja wiary drzemie właśnie w polskim ludzie" - powiedział prezydent.

« 1 »
 • sara do Gośc
  16.09.2018 22:08
  Z Niemiec ,Holandii żywność w Polsce !Won z oszustami.
  doceń 0
 • tomaszl
  17.09.2018 06:12
  Myślę zę warto pojechać na polska wieś i zobaczyć ten wielki skok cywilizacyjny dokonany dzięki... dotacjom z EU. Polscy rolnicy są największą grupą beneficjentów wspólnej polityki rolnej. Co widać, gdy pojedzie sie na kiedyś zaniedbaną, biedną wieś, które dziś zmodernizowana, z asfaltowymi (zamiast piaskowych) drogami, z wodociągami, kanalizacjami, gazociągami, szybkim internetem idzie ku nowoczesności.
  Wystarczy popatrzeć na zadbane gospodarskie podwórka, bo unijna polityka wymuszająca pilnowanie drobiu bo unijna polityka wymuszająca jakość obór i zagród daje również takie efekty.
  Wystarczy popatrzeć na samochody, na remontowane domy.....
  I jeszcze jedno, tak dla równowagi to dziś pomarańcze i inne owoce leża cały rok, tak jak warzywa czy owoce. I w sumie dla kupującego jest bez znaczenia czy je wychodowane w Polsce, czy w innych krajach. Liczy sie ich jakość, smak, wartość odżywcze. Ale tak nie było, mieliśmy polskie rolnictwo i puste półki, pomarańcze czy banany raz do roku. I czasami odnoszę wrażenie że są osoby tęskniące do tych czasów wielkiej Polski lat 80.
  doceń 9
 • Wieś kocha UE
  17.09.2018 08:10
  Cały rozwój wsi zawdzięczamy pomocy UE. Ze wschodu "dostaliśmy" tylko afrykański pomór świń. Ale PiS nie lubi UE a kocha Orbana, który właśnie jedzie kolejny raz do... Putina.
  doceń 9

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama