107,6 FM

Dzieci marnują czas w sieci

Tracą czas, uzależniają się i są narażone na różne zagrożenia - specjaliści alarmują, że dzieci spędzają zbyt dużo czasu w internecie.

Dzieci marnują czas w sieci   Szkolne zakazy Mateusz Kornas /Radio eM Średnio, dziennie przed monitorem nastolatek w Stanach Zjednoczonych siedzi 9 godzin, w Polsce to jest 6 godzin. Niestety są to godziny często spędzane poza kontrolą kogokolwiek. Ponad 90% dzieci każdego dnia surfuje po sieci. Coraz więcej się uzależnia.

Prawie 40% uczniów zetknęło się już z przemocą w internecie. Policja przypomina, że należy być czujnym i groźby pod naszym adresem zgłaszać na komisariat. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Rybniku,  przyznają, że są świadomi zagrożenia:

Kontrolujmy swoje dziecko w internecie - przestrzegają pedagodzy. - Dobrze jest ograniczyć dziecku dostęp do internetu - mówi pedagog Dorota Płaczek, dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Bursztynek" z Wodzisławia Śląskiego:

W październiku ma się rozpocząć kampania "Offline Challenge". Jej inicjatorzy będą zachęcać dzieci i młodzież, by na 48 godzin odłączyć się od sieci.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama