107,6 FM

Rzym: Trwa kongres mariologiczny o objawieniach

W Rzymie odbywa się międzynarodowy kongres o objawieniach. Prezes Papieskiej Akademii Mariologicznej zwraca uwagę, że w ostatnim czasie Kościół na nowo docenia objawienia. Choć nie są one konieczne do zbawienia, to jednak są to dary Boga, którymi nie powinno się gardzić.

Objawienia potwierdzają, że Bóg nas nie opuścił, jest obecny pośród swego ludu i tę bliskość okazuje również w sposób nadprzyrodzony, najczęściej za pośrednictwem Matki, którą jest Maryja – uważa o. Stefano Cecchin OFM, prezes Papieskiej Akademii Mariologicznej. W Rzymie odbywa się międzynarodowy kongres na temat objawień maryjnych.

Jak zauważa o. Cecchin Kościół odkrywa dziś na nowo wartość objawień. W okresie posoborowym w niektórych środowiskach katolickich zostały one zepchnięte na dalszy plan, pod pretekstem, że należy powrócić do prawdziwego, biblijnego wizerunku Matki Bożej. Dziś, jak podkreśla włoski franciszkanin, Kościół pełniej docenia doświadczenia mistyczne, widzi w nich specyficzny wkład Ludu Bożego. Stąd inicjatywa, by w Rzymie powstał ośrodek, który będzie się zajmował badaniem objawień.

O. Cecchin apeluje też o większy szacunek względem objawień, zwłaszcza w wypadku, gdy Kościół nie uznał ich jednoznacznie za fałszywe. W przypadku Medjugorie, na przykład stała periodyczność domniemanych przesłań nie jest niczym podejrzanym – podkreśla włoski mariolog. W innych, zatwierdzonych przez Kościół objawieniach, jak na przykład w Fatimie, Maryja też wyznaczała widzącym datę kolejnego spotkania – mówi o. Cecchin.

O. Cecchin: objawienia darem Boga, nie wolno nimi gardzić.

"Myślę, że nasze serca powinny być trochę bardziej otwarte na te objawienia Boga – powiedział Radiu Watykańskiemu o. Cecchin. – Objawienia, które dokonują się w bardzo różny sposób, z uwzględnieniem też różnych kultur. Proszę zauważyć, i jest to bardzo piękne, że Maryja objawia się w różnych miejscach, w różny sposób. Ma inną karnację skóry, inną postawę, używa innego języka, dialektu. Zawsze dostosowuje się do danego ludu. Dlatego również i my, jako Kościół katolicki powinniśmy uszanować tę rzeczywistość Boga, który udziela nam tych darów. Oczywiście jeśli nie chcesz tego daru, możesz go nie przyjąć. Te dary nie są konieczne dla zbawienia. Ale zawsze są to dary, które Bóg nam daje. Nie powinno się nimi gardzić".

« 1 »
 • Agata Musztarda
  19.09.2018 21:00
  "Choć nie są one konieczne do zbawienia, to jednak są to dary Boga, którymi nie powinno się gardzić" - otóż właśnie w stosunku do objawień prywatnych, mam prawo NIE WIERZYĆ, ŻE SĄ TO DARY BOGA...
  doceń 3
 • mee...
  20.09.2018 03:03
  ...zeby Boga w to mieszac, to trzeba miec nerwa. Bez zmruzenia oka, nie dodaje wlasnych slow do Slowa...a jedzie po calosci wlasnymi slowami.
  doceń 1
 • Kuba
  20.09.2018 08:12
  Objawień nie uznają letni chrześcijanie - zarówno kapłani, jak i świeccy. Zwalczanie objawień uważam za grzech. Sam dzięki objawieniom wierzę i doceniłem Pismo Święte, które wcześniej było mi umiarkowanie obojętne. Objawienia są cudowne, tak samo jak Pismo Święte! W końcu uważanie że jedno słowo Boga jest cenne a inne nie jest nie tylko lekceważeniem Boga ale jest sprzeczne z rozumem. Cześć ludzi nie rozumie, że współcześni prorocy są tak samo ważni jak Eliasz, Mojżesz, Izajasz. Tak samo ważni dla Boga. Bez wiary w objawienia bardzo trudno jest w naszych czasach być gorliwym chrzescijaninem tzn. pościć, dawać jałmużne, żyć dla Boga i cieszyć się na śmierć i spotkanie z Bogiem. Objawienia są cudowne, bo Bog mowi do nas DZISIAJ! Stare historie z Pisma Świętego, były dla mnie abstrakcją, ale w Objawieniach święci, Maryja czy Jezus potwierdzają je, dlatego w nie wierzę.
 • gość
  20.09.2018 09:13
  Nigdy nie ma pewności co do prawdziwości czy fałszywości objawień przed ich oficjalnym zatwierdzeniem. Bywało nawet tak, że oficjalnie uznane za "fałszywe" objawienia okazały się prawdziwymi. I co ważne NIGDY nie było na odwrót...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama