107,6 FM

Premier Włoch: Jest pomysł opłat od państw nieprzyjmujących migrantów

Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział po środowym spotkaniu na nieformalnym szczycie UE w Salzburgu, że rozważana jest możliwość wnoszenia wkładu finansowego przez kraje, które nie przyjmują migrantów. Jak dodał, niektóre kraje już wyraziły taką gotowość.

"Jest hipoteza, że kraje, które nie są chętne, czyli nie uczestniczą ani w przyjmowaniu uchodźców w portach, ani w relokacji, wnosić będą wkład finansowy" - oświadczył premier Conte po rozmowie przy kolacji z udziałem przywódców innych państw unijnych.

"Niektóre z tych krajów, które nie przyjmują migrantów, już wyraziły gotowość" wniesienia takiego wkładu - dodał szef włoskiego rządu podczas rozmowy z dziennikarzami. Nie podał szczegółów.

Conte ujawnił, że na kolacji rozmawiano niemal wyłącznie o migracji. Pytany o to, jak podsumowałby przebieg rozmów stwierdził : "Prace trwają".

Poinformował też, że dopiero na koniec spotkania premier Wielkiej Brytanii Theresa May mówiła o Brexicie. Wykluczyła ona drugie referendum w tej sprawie.

« 1 »
 • sp
  20.09.2018 08:39
  Pomoc jest potrzebna, lecz nie na szalone wspieranie masowych migracji, a przeciwdziałanie ich przyczynom.
  doceń 6
 • czytelnik
  20.09.2018 15:22
  Haha. Orban tak wychwalał nowego rząd Włoch. Nasza skrajna prawica też. A Włosi właśnie od Polski i Węgier oczekują solidarności i płacenia za migracje.
  doceń 0
 • czloax
  22.09.2018 18:02
  Te lewackie "pomysły" ...
  doceń 1
 • Gosc
  22.09.2018 21:06
  Polexit należy rozważyć. Unia Europejska to twór bardzo szkodliwy i zabójczy dla Polski. Polacy obudżcie sie z letargu.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama