107,6 FM

Kuria krakowska: ks. Stryczek poproszony o odniesienie się do oskarżeń

Zarzuty pod adresem ks. Jacka Stryczka i Stowarzyszenia „Wiosna”, którego jest prezesem, zawarte w reportażu na portalu Onet.pl, są bardzo poważne. Ks. Stryczek został poproszony o szczegółowe odniesienie się do oskarżeń - brzmi przesłany KAI komunikat kanclerza kurii metropolitalnej krakowskiej ks. Tomasza Szopy.

Publikujemy treść komunikatu:

Komunikat

Zarzuty pod adresem ks. Jacka Stryczka i Stowarzyszenia „Wiosna”, którego ks. Stryczek jest prezesem, zawarte w reportażu opublikowanym dzisiaj na portalu Onet.pl są bardzo poważne.

Chociaż Stowarzyszenie „Wiosna” nie jest stowarzyszeniem kościelnym, to jednak ks. Jacek Stryczek, jako ksiądz Archidiecezji Krakowskiej podlega władzy kościelnej i dlatego przełożeni ks. Stryczka traktują te zarzuty z należytą powagą.

Ks. Stryczek został poproszony o szczegółowe pisemne odniesienie się do oskarżeń.

ks. Tomasz Szopa
kanclerz Kurii

Kraków, 20 września 2018 r.

Zobacz też: Ks. Stryczek odpowiada na publikację onet.pl

« 1 »
 • ART
  20.09.2018 14:20
  Z tego co zrozumiałem z Onetu i w sprawie tego probopszcza z Hłuszni to nastąpił nowy etap: Ksiądz już wcale nie musi być oskarżony o pedofilię by go zniszczyć. Ale to nie dziwne. Jak to mawiawujek Olek: Nihilnovi sub sole. Nie takie rzeczy były:
 • Ciekawy
  20.09.2018 18:31
  Dlaczego Redakcja nie podał tych zarzutów w artykule?
  doceń 14
 • Giaci
  21.09.2018 18:50
  Ks. Stryczek odnosił się do zarzutów w koszulce reklamującej film "Kler". To jakiś manifest?
  doceń 4
 • sceptyk
  24.09.2018 20:53
  Artykuł na Onecie
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tutaj-nie-jestem-ksiedzem-jak-sie-pracuje-w-szlachetnej-paczce-reportaz-o-ks-jacku/jl3gflj?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2
  żenujący i żałosny ....
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama