107,6 FM

Sondaż dla "Do Rzeczy": PiS z samodzielną większością

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów - wynika z sondażu opublikowanego przez pracownię badania rynku i opinii Estymator, wykonanego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl.

Gdyby wybory do Sejmu odbył się we wrześniu, największe poparcie zyskałoby Prawo i Sprawiedliwość, które mogłoby liczyć na 45 proc. poparcia; oznacza to, że partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na samodzielną większość w Sejmie, uzyskując 254 mandaty.

Do Sejmu weszłaby także Platforma Obywatelska, na którą swój głos zamierza oddać 23,9 proc. badanych. W przeliczeniu na mandaty - taki wynik dałby 129 mandaty.

Ponadto w ławach Sejmu znaleźliby się także politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej z 8,1-procentowym poparciem (taki wynik dałby partii 32 mandaty), przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego z 7,4 proc. poparciem (24 mandaty) oraz politycy Kukiz'15 (6,9 proc. poparcia - 20 mandatów).

Poniżej progu wyborczego znaleźliby się przedstawiciele Nowoczesnej (4,1 proc. poparcia), Partii Razem (1,9 proc. poparcia) i partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego (1,5 proc. poparcia).

Badanie Estymator dla "DoRzeczy.pl" przeprowadzono w dniach 20-21 września 2018 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1006 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

« 1 »
 • Jozef
  23.09.2018 21:04
  PSL podliczyl juz 87 klamstw Morawieckiego w tej kampanii. Jakies przepraszam? Zadnego. Tak to wyglada obecna "chrystianizacja" rzadzacych. Nowe normy moralnosci weszly. Podobaja sie?
 • PODAJ NICK
  24.09.2018 08:48
  Ostatnie podrygi łopozycji totalnej przed jej całkowitym rozpadem. Nawet pieniądze z państw ościennych nie pomagają....
  doceń 5
 • KOLO
  24.09.2018 09:01
  Taki wynik nikogo nie dziwi, skoro jak się dowiadujemy dziś z mediów: lider opozycji Pan Schetyna jedzie dziś na konsultacje do Niemiec aby odebrać dyspozycji od Pani Merkel jak dalej zwalczać PIS w Polsce i odzyskać władzę. Odzyskanie władzy przez PO+N było by bardzo na rękę Niemcom. Wiadomo czemu.
 • Jan Turzyński
  24.09.2018 11:02
  Na łamach GN wyczuwam nastawienie anty-PIS.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama