107,6 FM

Giganci zagrali mecz dla Świetlikowa!

To było wielkie show i wielkie święto Śląskiego Hospicjum dla Dzieci.

Mecz dla "Świetlikowa" na Stadionie Miejskim w Tychach   Mecz dla "Świetlikowa" na Stadionie Miejskim w Tychach
Wyjątkowa impreza odbyła się na stadionie w Tychach. Jak tłumaczy Bernadeta Weidemann ze Świetlikowa, cel jest taki, aby powstało całodzienne Śląskie Hospicjum Stacjonarne przeznaczone wyłącznie dla dzieci.

Na murawie pojawili się strażacy, znani i lubiani artyści estrady i szklanego ekranu, gwiazdy sportu oraz Przyjaciele Fundacji. Był też Dawid, który korzysta z zajęć w "Świetlikowie" i jego mama, Katarzyna.

Pani Kasia z synem Dawidem, ktory korzysta z zajęć w "Świetlikowie"   Pani Kasia z synem Dawidem, ktory korzysta z zajęć w "Świetlikowie"
Agnieszka Skrzypczyk/ Radio eM

A artystów reprezentował m. in. słynny akordeonista Marcin Wyrostek, który zagrać nie mógł ze względu na kontuzję.

Swoje umiejętności na murawie zaprezentowali artyści z ekranu, estrady i wspaniali sportowcy. Nie zabrakło Stachursky’ego, Kabaretu Otto, Ewy Błachnio, czy Antoniego Piechniczka.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo powstała w styczniu 2009 roku, a we wrześniu utworzono Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Hospicjum zapewnia bezpłatną, całodobową opiekę dla nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin w domu pacjenta.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama