107,6 FM

Biada wam, Korozain i Betsaido

Kto wami gardzi, Mną gardzi. Łk 10,16

Jezus powiedział:
«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc w worze i popiele. Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz!

Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który mnie posłał».


Gardzić Kościołem nie jest trudno. Sam sobie winien, sam się prosi. Jakiż ubaw mieli nawróceni na pangermanizm postluterańscy SS-mani w Dachau z katolickich proboszczów w piżamkach, nienawykłych do pracy, kilkudniowych apeli na mrozie i wylizywania blaszanek. Jakiż ubaw nawróconych na libertynizm dziennikarzy z hołoty w kiczowatym Licheniu, lapsusów Rydzyka, prymitywnego bełkotu biskupów wobec wyżyn intelektualnych teorii gender. Nie rozumie, niczego nie rozumie, mówiła Kazimiera Szczuka o Benedykcie XVI. Mną gardzicie, mówi Pan. I Tym, który Mnie posłał. A zapewne i Tym, którego On pośle i posyła: Pocieszycielem. Może dlatego zostaje im odjęta pociecha, a pozostaje naga rozpacz. Biada wam, Korozain i Betsaido.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • ondre
  05.10.2018 16:41
  Ze wszystkim się zgadzam drogi księże.Tyle że, taki sam ubaw mieli postkatoliccy ssmani z Bawarii gdy męczyli ewangelickich pastorów,biskupa Cieszyńskiego Bursche,Dietricha Bonchofera i innych. Trochę miłości chrześcijańskiej w duchu ekumenizmu, no i uczyć się historii😀
  doceń 0
 • Piękna PRAWDA,dziękuję
  07.10.2018 20:23
  Jestem luteranką i oburzył mnie język nzwalabym nienawisci do luteran...przykro,bardzo przykro księże, że katolicki duszpasterz prezentuję takie wypowiedzi ,pozdrawiam Barbara Szczuka z Orzesza
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.