107,6 FM

Nowe mieszkania w Chorzowie [ZDJĘCIA]

16 nowych mieszkań komunalnych w centrum Chorzowa ma swoich właścicieli. Zakończyła się 2. edycja programu "Mieszkanie dla młodych Chorzowian".

Nowe mieszkania w Chorzowie [ZDJĘCIA]   Budynek przy ul. Truchana w Chorzowie Agata Nurek /Radio eM Każdy mieszkaniec do 35 roku życia mógł ubiegać się o dwupokojowy lokal z aneksem kuchennym w budynku przy ul. Truchana. Dziś [26.09.18] nowi właściciele otrzymali klucze i weszli do mieszkań po raz pierwszy:

Nowe mieszkania w Chorzowie [ZDJĘCIA]   Najemcy 16 nowych mieszkań odebrali klucze Agata Nurek /Radio eM Urząd Miasta dodatkowo punktował wnioski złożone przez pary, małżeństwa i rodziny z dziećmi. Premiowane było także wyższe wykształcenie i długi staż mieszkania w Chorzowie. Do urzędu wpłynęło 130 wniosków. Dziś [26.09.18]  Andrzej Kotala, prezydent miasta wręczył klucze nowym właścicielom:

Koszt inwestycji to prawie 4 mln zł z czego 1,5 mln to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. Na parterze 5 kondygnacyjnego budynku znajdują się dwa mieszkania, które zostały dostosowane i przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach.

Nowe mieszkania w Chorzowie [ZDJĘCIA]   Mieszkanie dla młodych Chorzowian Agata Nurek /Radio eM

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama