107,6 FM

Relikwie św. o. Pio w Gdańsku!

- Ojciec Pio doprowadza ludzi do pionu i daje właściwy ogląd rzeczywistości - mówi gdański kapucyn o. Zdzisław Duma OFM Cap.

W związku z 100. rocznicą otrzymania stygmatów przez świętego o. Pio i 50. rocznicą jego śmierci rok 2018 został ogłoszony Rokiem Jubileuszowym o. Pio. Z tej okazji już w piątek 28 września rozpocznie się w Gdańsku II edycja dwudniowego Kongresu o.Pio. Ponieważ zainteresowanie ubiegłoroczną edycją wydarzenia przerosło oczekiwania organizatorów, w tym roku wydarzenie odbywać się będzie w przestronnym gmachu Muzeum II Wojny Światowej oraz w kościele św. Jakuba Apostoła w Gdańsku (ul. Łagiewniki 63).

- Przygotowaliśmy 18 paneli, w których uczestniczyć będą przeróżni goście, duchowni i świeccy. Będą starali się przybliżyć nam osobę św. o. Pio i jego duchowość. Mówić będą przedstawiciele grup modlitewnych, Akcji Katolickiej, Caritas... Oni wszyscy chcę podzielić się dobrymi doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem w życie tego, co o. Pio nam zaleca - ujawnia Andrzej Piotrowicz, dyrektor generalny Kongresu o. Pio.

Część wykładowa i panelowe spotkania dotyczyć będą zarówno długofalowych prognoz i analiz dotyczących duchowego kształtu świata na przestrzeni życia kilku nadchodzących pokoleń, jak i spraw związanych z zagrożeniami, jakie obecnie stają się naszą rzeczywistością. - To m.in. ataki na rodzinę, ogromna liczba rozwodów, zaburzenie wartości, które obecne są w Polsce od 1000 lat - wyjaśnia Piotrowicz. - Będziemy rozmawiali także o tym, jakie cele i zadania mamy stawiać przed sobą, a nawet o tym, jak wykorzystywać do informacji o intencjach modlitewnych współczesne środki komunikacji, np. komunikatory takie, jak WhatsApp czy aplikacje przypominające o codziennej modlitwie - dodaje.

Co ciekawe, w przygotowanie kongresu włączyli się także przedstawiciele środowisk, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z pogłębioną duchowością. - Mamy wsparcie zarówno kibiców Lechii Gdańsk, jak i Arki Gdynia. Tak więc "zło dobrem zwyciężamy" - mówi z uśmiechem.

Relikwie św. o. Pio w Gdańsku!   - Duchowość o. Pio oparta jest na prostocie i pokorze. To najbardziej pociąga dzisiejszego człowieka, który wciąż szuka wewnętrznego ładu, pojednania i miłosierdzia. Dlatego czujemy, że szerzenie jego kultu jest naszym obowiązkiem - mówi o. Zdzisław Duma OFMCap. Na zdjęciu z Andrzejem Piotrowiczem. ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość Otwarcie II Kongresu o. Pio odbędzie się w piątek 28 września o 9.45 w kościele św. Jakuba. Później, o 10.00, uroczystą Mszę św. odprawi abp Sławoj Leszek Głódź. Następnie uczestnicy wydarzenia udadzą się do budynku Muzeum II Wojny Światowej, gdzie odbędą się wykłady. W tym czasie w kościele św. Jakuba dla wszystkich mieszkańców Pomorza i gości będzie trwała adoracja relikwii św. o. Pio.

Program II Kongresu o. Pio można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama