107,6 FM

Serce Jezusa i Serce Maryi na drzwiach... toalety

Dziennikarz tygodnia "Sieci" Marcin Wikło opublikował na Twitterze zdjęcie drzwi do toalet w jednej z brukselskiej restauracji. Na drzwiach do męskiej zawieszono obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, a na damskiej - wizerunek Niepokalanego Serca Maryi. Po interwencji polskich gości obraz zdjęto.

« 1 »
 • lena
  27.09.2018 10:19
  Równie obrzydliwe, co ksiądz rapujący CHWDP, którym redakcja się niedawno zachwycała. Takie samo mieszanie sacrum z profanum.
  doceń 23
 • Gość
  27.09.2018 12:27
  A czy potajemne wieszanie krzyża w Sejmie jest OK?
  doceń 16
 • GOŚĆ
  27.09.2018 12:31
  Może - mam taką nadzieję - ten wybryk z restauracji skłoni bardzo wielu wierzących katolików do refleksji nad tym jak traktuje w swoim codziennym życiu sacrum, czy w ogóle ono istnieje dla niego. Bo łatwo jest oburzać się na jaskrawy przypadek z Belgii i przeżywać szok, ale może swoim zachowaniem w sposób pełzający przygotowujemy na kolejne profanacje aż do zlikwidowania chrześcijan. Machamy ręką na byle jakość, z przymrużeniem oka traktujemy różne niby wygłupy kpiące z wiary katolickiej, w wydaniu polskim takiej ludowej, jak zarzucają niektórzy nowocześni i tak zbliżamy się do końca cywilizacji chrześcijańskiej. Potem już tylko pogaństwo i niewolnictwo duchowe. A czy wnoszenie włączonych komórek - trzymanych w pogotowiu - na mszę św. do kościoła nie jest profanacją? Zamiast włączyć się w uczestnictwo w Eucharystii jesteśmy złączeni z tym co dzieje się na zewnątrz. To jeden z wielu przykładów, nie mówiąc o strojach plażowych w kościele, głośnych rozmowach.
  doceń 18
 • tadeuszogorek
  27.09.2018 13:23
  Belgia stała siedliskiem szatana. Nie na darmo pod eufenizmem dobrowolnej "eutanazji" od wielu mordują w tym kraju i młodych i starych rękami tych, którzy PODOBNO maja leczyć i pomagać.
  doceń 12

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama