107,6 FM

Artur Tomasik: Katowice Airport czeka dobra przyszłość

Inwestycje w porcie lotniczym Katowice nie ustają. Najnowsze to nowy hotel światowej sieci w pobliżu portu, a w planach przebudowa Terminalu B - mówił w Radiu eM Artur Tomasik, prezes GTL S.A.

Artur Tomasik: Katoice Airport ma dobrą przysłość (27.09.2018)
Radio eM
Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach był liderem wśród polskich lotnisk regionalnych jeśli chodzi o przyrost liczby pasażerów w ciągu pierwszych 7 miesięcy 2018 roku. W tym czasie liczba pasażerów obsłużonych w tym porcie wzrosła o 724 tys. w stosunku do roku poprzedniego. Jak mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA Artur Tomasik, do końca roku liczba obsłużonych w Pyrzowicach pasażerów może sięgnąć 4,8 mln.

Dla Katowice Airport, a zwłaszcza zatrudnionych tu pracowników, niezmiernie ważne jest publiczny transport, którym tysiące osób dojeżdżają tu do pracy. Dlatego wyczekują odbudowy linii kolejowej oraz uruchomienia dodatkowej komunikacji autobusowej planowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Jak mówił Artur Tomasik, który jest jednocześnie prezesem Związku Regionalnych Portów Lotniczych, Pyrzowicom nie zagraża budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, skoro do tej pory nie zaszkodziło lotnisko Chopina w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy