107,6 FM

30.9.2018 Franciszek na Łotwie / Nowy kościół we Lwowie

pomnik Jana Pawła II na osiedlu Sichów we Lwowie   pomnik Jana Pawła II na osiedlu Sichów we Lwowie
Józef Wolny /Foto Gość
Papież Franciszek odwiedził Łotwę. Dla Łotyszy była to częściowo wizyta polityczna, bo oznaczała wsparcie w obliczu zagrożenia rosyjskiego. Ale była też ważna dla katolików, których w tym kraju jest stosunkowo niewiele? O życiu Kościoła na Łotwie opowiada Inese Błażyca, Łotyszka mieszkająca w Katowicach.

W dalszej części audycji opowieść o Kościele we Lwowie, gdzie właśnie została poświęcona nowa świątynia katolicka pod wezwaniem św. Michała w dzielnicy Sichów. W tej wielkiej dzielnicy mieszka 300 tysięcy ludzi. Mówi o tym proboszcz parafii na Sichowie ks. Jacek Kocur, kapłan z archidiecezji katowickiej.

cz. 1

cz. 2

cz. 3

cz. 4

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy