107,6 FM

"Kroki giganta"

Korea Płd: Przygotowania do misji na Północy.

Zmiany polityczne na półwyspie koraeańskim wydają się posuwać bardzo szybko. Kard. Andrea Yeom Soo-jung, arcybiskup Seulu mówi wręcz o: „krokach giganta”, o prawdziwych skokach do przodu. To niesie także wielkie wyzwanie ewangelizacyjne. Już w 2009 r. archidiecezja seulska podjęła formację seminarzystów, którzy zadeklarowali w przyszłości posługę w północnej części półwyspu.

Nowa deklaracja, podpisana ostatnio przez przywódcę północnokoreańskiego i prezydenta Korei Południowej zobowiązuje reżim w Pyongyangu do całkowitej eliminacji broni jądrowej, do demontażu instalacji rakietowych oraz przyjęcia obserwatorów międzynarodowych. Obie strony podejmują proces dialogu, który strona północnokoreańska stara się również wykorzystać, aby uwolnić się od międzynarodowych sankcji.

Otwierająca się po 60 latach konfliktu i niechęci, lepsza przyszłość przyniesie także potrzebę duchowego towarzyszenia, tym wszystkim, kórzy byli do tej pory odcięci od wiary. W 2016 roku wyświęcono pierwszego kapłana, który został inkardynowany do diecezji Pyongyang. Oprócz niego wzrasta liczba księży, zakonników, diakonów i seminarzystów oficjalnie przynależących do tej diecezji, której administratorem apostolskim jest również metropolita Seulu.

« 1 »
  • Lu
    30.09.2018 19:31
    To bardzo cieszy. Od lat modlę się za prześladowanych przez reżim Kimów Koreańczyków i każda dająca nadzieję zmiana cieszy. Oby wkrótce Koreańczycy z Północy mogli usłyszeć prawdziwą Dobrą Nowinę!
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama