107,6 FM

Odmawiajmy po Różańcu modlitwę do św. Michała Archanioła!

Zachęcam do odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który prosi, abyśmy w październiku odmawiali różaniec w intencji Kościoła, a po różańcu dodawali modlitwę „Pod Twoją obronę”, oraz „Modlitwę do świętego Michała Archanioła”.

Zgodnie z wolą Papieża Franciszka módlmy się, aby Matka Boża i św. Michał Archanioł chronili Kościół w Polsce i na świecie – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

„Ojciec Święty postanowił zachęcić wszystkich wiernych na całym świecie do odmawiania przez cały październik codziennie Różańca Świętego. Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i dzielić między nami” – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Obowiązujący w Polsce tekst modlitwy do św. Michała Archanioła opublikowano w: Rytuał Rzymski. Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne, Katowice 2002, s. 102. Brzmi on następująco:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

« 1 »
TAGI:
 • Tomaszszcz
  01.10.2018 16:27
  Ależ ten człowiek o nicku GOŚĆ KŁAMIE! Ta modlitwa była odmawiania PO ZAKOŃCZENIU MSZY ŚWIĘTEJ A NIE W TRAKCIE! I czas do niej wrócić I to bardzo na kolanach PO ZAKOŃCZENIU KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ.
  doceń 11
 • Piotr Sierpiński
  01.10.2018 22:23
  Wydaję się, że żadna modlitwa odmawiana w pokorze wobec i w otwarciu na łaskę Naszego Pana Jezusa Chrystusa nie zaszkodzi lecz pomoże. Co nadto jest od złego może pochodzić.
  doceń 3
 • KJB!
  02.10.2018 10:52
  Te wszystkie komentarze ANTY modlitwie świadczą tylko o tym, że jest on skuteczna, a szatan, który został zgromiony przez św Michała Archanioła chce on niej odwieźć - i tyle w temacie.
  doceń 3
 • Slavko
  02.10.2018 18:07
  W Tychach w św. Marii Magdalenie od ponad roku na koniec mszy świętej ta modlitwa jest odmawiana.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama