107,6 FM

07. 01. 2018 - O profesorze, który ewangelizuje w Indiach/Peru oczami wolonatriuszki

Indie i Peru - tam w magazynie misyjnym wybiorą się Dominika Szczawińska i Agnieszka Skrzypczyk. W audycji rozmowa z wolontariuszką Moniką Michalską, która rok spędziła w Ameryce Południowej. Będzie też spotkanie z ks. Jose Maniparambilem, ewangelizatorem i teologiem z Kerali w Indiach.

07. 01. 2018 - O profesorze, który ewangelizuje w Indiach/Peru oczami wolonatriuszki   07.04.2013 - Marco , Peru . Fot. Roman Koszowski /Gosc Niedzielny Roman Koszowski /GN Najpierw jednak o tym, co w kraju. 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Tego dnia ofiary zbierane na tacę w kościołach będą przeznaczone na pomoc misjonarzom. Obecnie w 97 krajach pracuje ponad dwa tysiące polskich misjonarek i misjonarzy.

Dużo radości i entuzjazmu do magazynu misyjnego wniosła wolontariuszka Monika Michalska z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, która opowiedziała o swojej akcji misyjnej w Peru.

Z chwilę przeniesiemy się do Indii. Niech zapachy indyjskiej kuchni wprowadzą nas w tamtejszą kulturę. Będzie parę przepisów z kuchni indyjskiej.

Ojciec Jose Maniparambil z Indii   Ojciec Jose Maniparambil z Indii
Ks. Jose Maniparambil, ewangelizator i teolog z Kerali w Indiach opowie o tym, jak doświadczył prześladowań na własnej skórze i o tym, czy smakowały mu polskie makówki.

O czym opowiemy za tydzień?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy