107,6 FM

Trump: Trudne czasy dla młodych mężczyzn w Ameryce

Prezydent Donald Trump powiedział we wtorek dziennikarzom, że dla młodych mężczyzn w USA nadeszły "trudne i przerażające czasy". Trump wyraził ten pogląd ponownie udzielając poparcia jego kandydatowi do Sądu Najwyższego Brettowi Kavanaughowi, którego kilka kobiet oskarżyło o molestowanie seksualne.

"To jest naprawdę przerażająca epoka dla młodych mężczyzn w Ameryce: możesz zostać uznany winnym za coś za co nie ponosisz winy" - powiedział prezydent. "To jest naprawdę trudny okres" - dodał nawiązując - jak się powszechnie ocenia - do zeznań przed komisją senacką Christine Blasey Ford, jednej z oskarżycielek Kavanaugha.

"Możesz być wzorową osobą przez 35 lat a nagle ktoś przychodzi, a oni mówią: +zrobiłeś to czy tamto+. Całe życie słyszałem, że jesteś niewinny dopóki nie udowodnią ci winy, ale teraz jesteś winny dopóki nie udowodnisz, że jesteś niewinny. To jest bardzo, bardzo trudne" - mówił wyraźnie wzburzony Trump.

Podkreślił, że w jego ocenie Kavanaugh jest człowiekiem "bardzo wartościowym, wielkim sędzią". "Walczy o swoją reputację, o swoją rodzinę" - dodał.

Trump zapytany o szanse zatwierdzenia kandydatury jego kandydata przez Senat wstrzymał się od spekulacji. Powiedział jedynie, że czeka na wyniki zarządzonego przez Senat dodatkowego dochodzenia FBI na temat przeszłości Kavanaugha i nie chce "w nic ingerować".

Trump i republikanie oczekują, że dochodzenie zakończy się jeszcze w tym tygodniu.

Zatwierdzenie nominacji Kavanaugha przez Senat, natrafiło na przeszkodę kiedy 51-letnia Christine Blasey Ford, obecnie wykładowczyni psychologii na uniwersytecie w Kalifornii, w wywiadzie dla dziennika "Washington Post" oskarżyła go o napaść seksualną 36 lat temu, kiedy oboje byli uczniami szkoły średniej.

Z podobnym oskarżeniem wystąpiła później Deborah Ramirez, która była koleżanką Kavanaugha w okresie studiów uniwersyteckich.

W ubiegły piątek senacka komisja sądownictwa, mimo zarzutów dr Ford i co najmniej dwóch innych kobiet, stosunkiem głosów 11:10 zarekomendowała Senatowi, aby zatwierdził jego nominację.

Jednocześnie republikański przewodniczący komisji, senator Chuck Grassley, zgodził się aby FBI przeprowadziło dodatkowe dochodzenie w sprawie tych zarzutów. Dochodzenie to ma być zakończone do najbliższego piątku.

Zatwierdzenie nominacji Kavanaugha oznaczałoby, że konserwatywni sędziowie zdobyliby na długie lat przewagę w liczącym dziewięciu sędziów Sądzie Najwyższym. Sędziowie SN sprawują swój urząd dożywotnio.

« 1 »
 • ART
  03.10.2018 07:52
  Tą metodę zaczęli stosować w walce z KK. Teraz obraca się przeciwko t(fu)rcom. Nie od dziś wiadomo: "rewolucja pożera z czasem własne dzieci". Osobną historią jest małpowanie wielkich przez nasz bantustan. Do nas ta fala dopiero dociera. I zaczyna się! (Patrz wyrok "sadu" w Poznaniu.)
  doceń 6
 • Krzysiek
  03.10.2018 08:59
  >>51-letnia Christine Blasey Ford, obecnie wykładowczyni psychologii na uniwersytecie w Kalifornii, w wywiadzie dla dziennika "Washington Post" oskarżyła go o napaść seksualną 36 lat temu<<
  Któryś mafioso wyznał, że u początku kariery bandziora został poinstruowany, że aby być "prawdziwym" bandziorem, ma nosić elegancki garnitur, krawat, buty - a dres, zgoloną na łyso głowę ma odstawić .
  Co do Polski, to jak patrzę na te zdjęcia osób kandydujących do samorządów - nienaganny garnitur, krawat, wymuskana buźka - a w zanadrzu: wprowadzenie aborcji bez ograniczeń, deprawacja młodzieży, sztuki w tetrze obrażające wszystkich, gender jako obowiązująca religia, zapraszanie do domu emigrantów ideologicznych itd itp. - mamy trudne czasy.
  doceń 5
 • Gość 2507
  03.10.2018 11:24
  Zamrożona godność - wykształconej - kobiety na 36 lat. Mentalny chlew.
  doceń 2
 • lynch
  03.10.2018 14:21
  Świat zatacza koło, albo jak niektórzy wolą, kreśli sinusoidę, okresowo, od plusa do minusa. Teraz mamy znów epokę polowań na czarownice. W najgorszym wydaniu. Nikogo nie interesuje prawda, ani nawet jak wypadła próba wody czy ognia, od razu na stos !
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama