107,6 FM

Wypadek na Słowacji

Sąd w Dolnym Kubinie, w środkowej Słowacji, aresztował jednego z trzech polskich kierowców, którzy ścigali się na słowackich drogach. W wypadku z udziałem samochodu Marcina L. zginął 57-letni Słowak. Pozostali dwaj Polacy będą odpowiadać z wolnej stopy.

Postanowienie nie jest prawomocne.

Sędzia sądu powiatowego w Dolnym Kubinie w kraju żylińskim zdecydował o zastosowaniu wobec 42-letniego Marcina L. aresztu jako środka zapobiegawczego. Jest on oskarżony o wywołanie ogólnego zagrożenia oraz spowodowanie śmierci obywatela Słowacji. Policja i prokuratura zarzucają Polakowi nadmierną prędkość i przekraczanie ciągłej linii. Grozi mu kara od 2 do 5 lat więzienia. Podczas wypadku mężczyzna prowadził samochód Porsche Cayenne

27-letniemu Adamowi Sz., który kierował samochodem Ferrari i 26-letniemu Łukaszowi K. prowadzącemu Mercedesa postawiono zarzut spowodowania ogólnego zagrożenia. Sędzia uznał, że mogą odpowiadać z wolnej stopy z tym, że Adam Sz. musiał zapłacić kaucję, której wysokości nie podano. Prokurator prokuratury powiatowej w Dolnym Kubinie Marcela Szuvadova powiedziała dziennikarzom, że złoży zażalenie na treść postanowień wobec Adama Sz. i Łukasza K.

Prokuratura wnioskowała o areszt dla całej trójki argumentując we wniosku do sądu, że "istnieje obawa możliwego kontynuowania czynów karalnych oraz obawa ucieczki".

Do tragicznego wypadku i śmierci Słowaka doszło w niedzielę, 30 września. Samochody zderzyły się w okolicy miasta Dolny Kubin, leżącego około 40 km od polskiej granicy. Trzej polscy kierowcy jadąc szybko wyprzedzali inne samochody na ciągłej linii. (PAP)

ptg/ bjn/ ap/ amac/

« 1 »
 • krut00
  04.10.2018 18:39
  Czyżby na Słowacji złapali naszych "nietykalnych" ? A czym dokładnie różniła się wina tego, który trafił do paki od pozostałej dwójki ?
  doceń 2
 • meh
  04.10.2018 19:50
  Tym że to jego samochód wbił się w auto zmarłego Słowaka
  doceń 2
 • gut
  04.10.2018 20:32
  Niektórym poczucie >fun'u< tak wciąga, absorbuje, daje poczucie spełnienia, że kompletnie nie widzą poza nim - dalszą część świata, życia. [ ehhh.... ] :-/
  doceń 0
 • Antoni Kupiec
  05.10.2018 05:45
  Zamienili konie na samochody i jadą podbijać świat tylko tak jak we wszystkim, jeżeli nie stosuje się do powszechnych standardów zostanie: "Polak potrafi ale nie umie". Polska husaria na europejskich drogach.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama