107,6 FM

20 lat Adopcji Serca w Bytomiu

Wystarczy ok. 60 zł miesięcznie, żeby konkretnie pomóc jednemu dziecku w Afryce.

W Bytomiu wczoraj świętowano 20 lat programu „Adopcji Serca”, rozpoczętego w 1996 roku z inicjatywy Ruchu „Maitri” po rzezi w Rwandzie. Każdy ofiarodawca zobowiązuje się do regularnego opłacania przez czas nauki jednego lub kilkoro dzieci, a także wspierania go duchowo modlitwą czy kontaktem korespondencyjnym. Przekazywane pieniądze przeznaczone są na dożywianie, naukę i podstawową opiekę medyczną.

– Na świecie jest dość chleba i wody dla wszystkich. Chodzi o to, żeby ich podział był sprawiedliwy – mówił podczas Mszy św. bp Andrzej Iwanecki, zaproszony na świętowanie.

20 lat Adopcji Serca w Bytomiu   S. Ilona Firszt, karmelitanka i misjonarka w Kamerunie Klaudia Cwołek /Foto Gość Podczas spotkania historię i ideę „Adopcji Serca” przedstawiła Danuta Szczepańska z Ruchu „Maitri”, o misjach mówiła s. Ilona Firszt, karmelitanka która pracowała w Kamerunie i na przykładach pokazała, jak program działa w praktyce. Czytano także listy od misjonarzy, a tzw. rodzice adopcyjni mówili o dzieciach, które wpierają.

Przez bytomski oddział Ruchu „Maitri” opieką objętych jest obecnie 150 afrykańskich dzieci, 22 czeka na pomoc. Można włączyć się w program, kontaktując się z przedstawicielami ruchu: Danuta Szczepańska, tel. 501 291 319, Maria Bogdańska, tel. 885 933 173, sas.maitri@op.pl. Więcej: maitri.pl.

20 lat Adopcji Serca w Bytomiu   Wystawa misyjna Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama