107,6 FM

W wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła 21,5 miliarda złotych?

W wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła 21,5 miliarda złotych - to wartość zarówno zreprywatyzowanych nieruchomości, jak i odszkodowań - poinformował w poniedziałek przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki podczas prezentacji raportu komisji.

Podczas konferencji prezentującej dane z raportu przewodniczący komisji Patryk Jaki mówił, że w stolicy do 2016 r. wydano 4159 decyzji zwracających nieruchomości. "Z czego my zbadaliśmy ponad 3 tys. decyzji" - mówił. Podkreślił, że dotąd nie udało się nikomu takiej pracy wykonać.

Jak podawał przewodniczący, politycy związani z PO wydali 78 proc. decyzji zwrotowych, a za czasów Lecha Kaczyńskiego wydano 5 proc. decyzji. "Jedni i drudzy dysponowali takim samym stanem prawnym" - podkreślał.

Do szacunków strat Warszawy w związku z reprywatyzacją komisja przyjęła w przypadku nieruchomości zabudowanych 8,5 tys. zł za mkw. Łącznie ich wartość oszacowano na 17,877 mld zł. Z kolei w przypadku nieruchomości gruntowych komisja przyjęła wartość 1,5 tys. zł za mkw., a ich łączną wartość oszacowano na 2,497 mld zł. "Analizując łącznie te wskaźniki można powiedzieć, że Warszawa straciła 20,374 mld zł" - powiedział Jaki.

Przewodniczący mówił również, że w latach 2003-2016 wypłacono w formie odszkodowań 1,184 mld zł, z czego 1,144 mld zł wypłacono za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. 120 mln zł - jak mówił Jaki - wypłacono mecenasowi Robertowi N., który zajmował się przejmowaniem nieruchomości w stolicy.

« 1 »
  • PODAJ NICK
    08.10.2018 11:02
    "z czego 1,144 mld zł wypłacono za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz." - to może pora na pociągnięcie do odpowiedzialności? Już za kilka tygodni....
  • Andrzej
    08.10.2018 12:32
    Widzę, że warszawiacy mają wyjątkową wyrozumiałość i tolerują skompromitowaną panią prezydent na stanowisku, gdzie w pierwszym lepszym kraju Trzeciego Świata po ujawnionych aferach prezydent zabrałaby się ze stanowiska w ciągu tygodnia. Oczywiście w normalnym kraju zachodnim sama by zrezygnowała. A jeśli dla wielu ludzi ważne, aby rządził swój, nawet, gdy drań i patrząc co PO robi w sprawie Grabca - nie mam nadziei. Po prezydenturze Hanny Gronkiewicz-Waltz cokolwiek się wydarzy w Warszawie, to mnie nie zdziwi.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama