107,6 FM

Jak nawracać się skuteczniej?

Dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Łk 11, 32

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.
Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».


Można wiele szans w życiu zmarnować i nie zrozumieć, że nie są one po to, by je wykorzystać, lecz by stanąć w obliczu wyboru. Nie chodzi bynajmniej o to, by w życiu marnować swoje szanse na sukces, lecz o to, by umiejętnie podchodzić do tych wyborów, wobec których stajemy każdego dnia. A jest ich przecież tak wiele i sięgają tak bardzo różnych dziedzin naszego życia. Nawet nie ma mamy pojęcia, jak często dotyczą one naszej postawy wobec obowiązku nawracania się. A szkoda. Bo nawracalibyśmy się skuteczniej, głębiej, bardziej owocnie i trwalej, gdybyśmy każdego dnia zrobili rachunek sumienia i odpowiedzieli swojemu sumieniu na pytanie, co robię, by lepiej rozpoznawać znaki Pana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Miki35
    16.10.2018 08:41
    Witam nikt wg bibli nie zyje. Zreszta mnie obojetnie Bog jest duchem. Jak to bibli jest napisane przejde prze z egipt zabije. Pierworodne Wiec Bog jest Duchem i moze wszystko zbawiciele byli i beda Bog przemawia w czlowieku Bo Bog posyla ludzi. Co jeszcze mozna powiedziec. Niech kazdy wierzy co chce. Bog jest wszedzie
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.