107,6 FM

To stan totalnego duchowego upadku

Temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone. Łk 12,10

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.

Każdemu, kto powie jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone.

Kiedy was ciągać będą po synagogach, urzędach i władzach, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty pouczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć».


Bluźnierstwo nie polega jedynie na słownym znieważeniu Ducha Świętego, ale na odmowie przyjęcia zbawienia, które Bóg ofiaruje w Jezusie człowiekowi przez Ducha Świętego, oraz na radykalnej odmowie przyjęcia odpuszczenia grzechów, którego wewnętrznym szafarzem jest Duch Święty. Jeśli Chrystus mówi, że bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu nie może być odpuszczone, to owo „nie-odpuszczenie” związane jest przyczynowo z radykalną odmową nawrócenia się, czyli „nie-pokutą”. Bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu jest grzechem człowieka, który broni swego „prawa” do trwania w złu. To stan totalnego duchowego upadku. A zatem: od zatwardziałości w grzechach, wybaw nas, Duchu Święty. Od zaniedbania pokuty, wybaw nas, Duchu Święty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Miki35
  20.10.2018 14:26
  Hej to jest wszystko pit na wode fotomontarz nikt nie trzyma sie bibli szkoda gadac. Az mi zal tego ludu
  doceń 0
 • ona
  20.10.2018 20:59
  Oooo !!! Mi żal Ciebie człowieku... Zastanów się nad życiem, bo Pan Bóg Ciebie kocha, jak wszystkich nas :)
  doceń 1
 • Gabriela
  22.10.2018 15:57
  Człowiek ma prawo do życia w wolności. Można ją nazwać złem i wybrać niewolę struktury - to też swoista wolność. Należy jednak mieć świadomość, że Tego, który "wieje kędy chce" ani uwięzić, ani spacyfikować się nie da. Ci, którzy z Niego się narodzili widzą Jego widzeniem i podążają tam, dokąd prowadzi ich Jego tchnienie. Widzialne, choć jakże często nieakceptowane znaki Jego Obecności na zrozumienie wolnych inaczej liczyć raczej nie mogą.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.