Kamienica grozy [ZDJĘCIA]

dodane 09.10.2018 14:55

Agata Nurek /Radio eM

zobacz galerię 

Nierówna nawierzchnia, szczury i woda, która zbiera się na klatkach schodowych - to tylko niektóre z problemów pojawiających się w kamienicy przy ul. Kunickiego w Rudzie Śląskiej.

Nierówna nawierzchnia, szczury i woda - to problemy lokatorów tej kamienicy   Agata Nurek /Radio eM Nierówna nawierzchnia, szczury i woda - to problemy lokatorów tej kamienicy Mieszkańcy od kilkunastu lat zgłaszają kłopoty z budynkiem i podwórkiem Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Urzędowi Miasta. Ostatnio nawet lokatorzy wybrali się na spotkanie  prezydent Rudy Śląskiej z mieszkańcami dzielnic Wirek i Czarny Las - mówi Danuta Magiera, jedna z lokatorek kamienicy:

Zaniedbana kamienica w dzielnicy Czarny Las   Agata Nurek /Radio eM Zaniedbana kamienica w dzielnicy Czarny Las Problem jest poważny, a mieszkańcy boja się zimy. Zwykle tą porą roku woda zamarza w rurach co powoduje, że lokatorzy nie mogą korzystać z toalet.

Póki co lokatorzy kamienicy przy ul. Kunickiego w Rudzie Śląskiej otrzymują pomoc doraźną - mówi Michał Pierończyk, wiceprezydenta Rudy Śląskiej:

Wiceprezydent podkreśla, że kilka lat temu miasto rozważało uporządkowanie podwórka, jednak nie zakwalifikowano go do programu rewitalizacji ze względów prawnych. Obecnie na remont brakuje pieniędzy.

Kamienica przy ul. Kunickiego w Rudzie Śląskiej   Agata Nurek /Radio eM Kamienica przy ul. Kunickiego w Rudzie Śląskiej

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KAMIENICA PRZY UL. KUNICKIEGO, KAMIENICA W CZARNYM LESIE, MICHAŁ PIEROŃCZYK, RUDA ŚLĄSKA

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl