107,6 FM

Kamienica grozy [ZDJĘCIA] przejdź do galerii

Nierówna nawierzchnia, szczury i woda, która zbiera się na klatkach schodowych - to tylko niektóre z problemów pojawiających się w kamienicy przy ul. Kunickiego w Rudzie Śląskiej.

Kamienica grozy [ZDJĘCIA]   Nierówna nawierzchnia, szczury i woda - to problemy lokatorów tej kamienicy Agata Nurek /Radio eM Mieszkańcy od kilkunastu lat zgłaszają kłopoty z budynkiem i podwórkiem Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Urzędowi Miasta. Ostatnio nawet lokatorzy wybrali się na spotkanie  prezydent Rudy Śląskiej z mieszkańcami dzielnic Wirek i Czarny Las - mówi Danuta Magiera, jedna z lokatorek kamienicy:

Kamienica grozy [ZDJĘCIA]   Zaniedbana kamienica w dzielnicy Czarny Las Agata Nurek /Radio eM Problem jest poważny, a mieszkańcy boja się zimy. Zwykle tą porą roku woda zamarza w rurach co powoduje, że lokatorzy nie mogą korzystać z toalet.

Póki co lokatorzy kamienicy przy ul. Kunickiego w Rudzie Śląskiej otrzymują pomoc doraźną - mówi Michał Pierończyk, wiceprezydenta Rudy Śląskiej:

Wiceprezydent podkreśla, że kilka lat temu miasto rozważało uporządkowanie podwórka, jednak nie zakwalifikowano go do programu rewitalizacji ze względów prawnych. Obecnie na remont brakuje pieniędzy.

Kamienica grozy [ZDJĘCIA]   Kamienica przy ul. Kunickiego w Rudzie Śląskiej Agata Nurek /Radio eM

« 1 »
Kamienica grozy w Rudzie Śląskiej

WIARA.PL DODANE 09.10.2018

Kamienica grozy w Rudzie Śląskiej

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama